Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Kraków III)
Z dwucyfrówki Piasta II - walkower dla Grzegórzeckiego2012-10-15 18:22:00

Komisja Gier Podokręgu Kraków zweryfikowała wynik meczu B klasy (gr. III) pomiędzy Piastem II Wołowice a Grzegórzeckim z 10-3 na... walkower 0-3.


Rezerwa Piasta wzmocniła się na to spotkanie zawodnikami z V-ligowego zespołu, który w tym terminie (23 września) pauzował. Jak wynika z komunikatu KG, trzech piłkarzy - Szymon Budziaszek, Rafał Tomczak i Grzegorz Korczek - było nieuprawnionych do występu, gdyż zagrali w poprzedniej kolejce w wyższej klasie rozgrywkowej.

Warto, ku przestrodze dla klubów posiadających drużyny w kilku ligach, przypomnieć paragraf 10, ust. 2 b "Regulaminu rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo IV ligi i niższych klas rozgrywkowych seniorów MZPN na sezon 2012/13". Brzmi on następująco:

"Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych, może wstawić swoich zawodników do gier o mistrzostwo poszczególnych klas, zgodnie z następującymi zasadami:
(...)
2b. jeżeli drużyna klasy wyższej nie rozgrywa w danym terminie zawodów o mistrzostwo lub puchar, zawodnicy tej drużyny, którzy brali udział w poprzedniej kolejce mistrzostw więcej niż połowę meczu, nie mogą uczestniczyć w zawodach klasy niższej w tym terminie. Prawo do gry w drużynie klasy niższej przysługuje tym zawodnikom dopiero w następnej kolejce (terminie) mistrzostw, nie więcej jednak jak 3 zawodników."


ST
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty