Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków III)

Tęcza Piekary - Topór Aleksandrowice 3-0 (2-0)

2-0 Nogieć
3-0 Kopijka
Widzów 80.

TĘCZA: Hejmo - Kina, Tympalski, Kapusta (82 Jaskowski), Kuchasz - Michalczyk, S. Steczko (50 Jasiołek), Kadula, Ludwikowski (75 R. Steczko), Szalus 70 Kopijka) - Nogieć.

Przez pierwsze 10 minut inicjatywa należała do gości, którzy próbowali sforsować defensywę Tęczy, lecz nic groźnego z tego nie wynikło. Z upływem czasem coraz śmielej i groźniej atakowali zawodnicy z Piekar, którzy wiele swoich akcji rozgrywali bocznymi sektorami boiska, wykorzystując szybkość bocznych pomocników. Dobrze wyglądała współpraca formacji defensywnej z ofensywną, które wzajemnie się uzupełniały.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po kąśliwym uderzeniu dobrze grającego w tym meczu Nogiecia. Mocno uderzona piłka z narożnika pola karnego w kierunku "długiego" słupka minęła golkipera z Aleksandrowic, a Łukasz Michalczyk z najbliższej odległości umieścił ja w bramce. 1-0.

Po chwili na trybunach można było usłyszeć donośne "Jeszcze jeden..." Ambitnie grająca drużyna Toporu próbowała stworzyć sobie sytuacje bramkowe, które najczęściej kończyły się na obrońcach gospodarzy. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Nogieć. Po dośrodkowaniu popisał się ładnym, precyzyjnym strzałem głową.

Żadna z drużyn nie obniżała tempa i dlatego mecz mógł się podobać, dużo było walki, składnych akcji i - co najważniejsze w piłce nożnej - sytuacji podbramkowych zakończonych strzałem. Pod koniec pierwszej części gry pomocnik gości znalazł się oko w oko z Hejmą; zwycięsko z tej sytuacji wyszedł golkiper gospodarzy parując piłkę na rzut rożny. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie piekarzan.

Drugie 45 minut należało do Tęczy, która raz po raz stwarzała sytuacje po ładnych wymianach piłki. Prawdziwym bohaterem Toporu był bramkarz, który świetnie bronił, ratując wiele razy swój zespół od utraty gola. Skapitulował dopiero w 90. minucie, kiedy piłka na 25. metrze dotarła do Kopijki, a ten mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę przy samym słupku bramki.