Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków III)
Sparing: Czernichów - Piekary2010-03-28 20:10:00

Wisła Czernichów - Tęcza Piekary 4-2 (0-1)

Gole: K. Łęcki, D. Łęcki 2, A. Stawowiak - K. Ludwikowski, Tympalski
WISŁA:
Grzywa - Widłak, Maczek, Zabagło, Bielecki - Banach (30 Porębski, 80 A. Stawowiak), Knapik (70 Faron), D. Stawowiak (70 Wajda), Szymański (70 Gąsiorek, 75 Solarz) - K. Łęcki, D. Łęcki.
TĘCZA: Palonek - Kopijka, Tympalski, Kapusta, Kuchasz, - Michalczyk, A. Ludwikowski, Jasiołek, Szalus - K. Ludwikowski, Nogieć.

W meczu kontrolnym C-klasowa Wisła Czernichów ograła ekipę z Piekar 4-2. Tęcza wystąpiła w gołym, 11-osobowym składzie. Brak trenera w dużej mierze wpłynął na kiepską postawę zawodników gości.

W pierwszej połowie gospodarze mieli trzy stuprocentowe sytuacje, lecz nie potrafili wykorzystać ani jednej. Natomiast Tęcza dość mądrze grała piłką, lecz ciężko było przedrzeć się jej w pole karne. Pierwszego gola dla gości zdobył Krzysztof Ludwikowski, który minął dwóch defensorów z Czernichowa i płaskim strzałem pokonał Grzywę. Mimo puszczonej bramki, golkiper Wisły spisywał się znakomicie między słupkami.

W drugiej połowie gospodarze z większym zaangażowaniem podeszli do meczu i przyniosło to efekt. B-klasowa Tęcza dała sobie strzelić aż cztery bramki. Drugiego gola dla gości zdobył doświadczony Jacek Tympalski, który mocnym strzałem zza linii pola karnego umieścił piłkę przy słupku.