Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
Odwołane dwa karne

Targowianka Targowisko - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1-0 (0-0)

1-0 Mirosław Bienias 85

Po pierwszych 45 minutach wyrównanej i spokojnej gry w II połowie nastąpił mały horror piłkarski. W głównej roli wystąpił sędzia, który najpierw podyktował karnego dla Węgrzcanki, po czym go odwołał. To samo uczynił wobec Targowianki, której też przyznał jedenastkę, by ją - po konsultacji z asystentem - cofnąć. Zwycięski gol dla gospodarzy padł w niecodziennych okolicznościach. Arbiter zarządził rzut sędziowski w narożniku pola bramkowego. W polu karnym zrobił się prawdziwy "kocioł". Wybita piłka trafiła do obrońcy Bieniasa, który z 16-18 m uderzył celnie w "długi" róg. Tym sposobem Targowianka wygrała 1-0.