Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
PP: 10 goli i karne na stadionie Dąbskiego (FOTO)2012-09-05 18:43:00 AnGo

Ze środowych meczów III rundy piłkarskiego Pucharu Polski w Podokręgu Kraków wyróżnił się ten rozegrany na stadionie Dąbskiego. Gospodarze zremisowali z Wieczystą 5-5, ale lepiej egzekwowali rzuty karne i awansowali do dalszej fazy. Zespół gości po raz pierwszy prowadził nowy szkoleniowiec - Tadeusz Piotrowski. Debiut się więc nie udał, choć jego podopieczni powinni potyczkę wygrać w regulaminowym czasie gry.

5-5 Ziarkowski 89

Sędziowali: Jakub Ślusarski - Marcin Ciepły, Wojciech Wajda (Kraków). Żółte kartki: Semper, Cebula. Widzów 40.

DĄBSKI: Futro - Nowak, K. Madyda, Kłak, Cebula - Zawartka, Semper, Turczyk (46 Żerdecki), Bunikowski (72 Ciepiela) - Skowroński (67 Jękot), Raś (22 Ziarkowski).

WIECZYSTA: Szewczyk - Szypuła, Barczuk (46 Gorczyca), Fryc, Bartosik (46 Folwarski) - Petlic, Oleksy, Grząbka, Klikla (46 Piwowarczyk) - Jankowicz (56 Waśniowski), Żuchowicz.

Dąbski rozpoczął odważnie i wykorzystując błędy w defensywie gości objęła prowadzenie 2-0. Po przerwie miejscowi z każdą minutą słabli, stąd ogromna przewaga Wieczystej. Na pięć minut przed końcem przyjezdni objęli prowadzenie 5-4 i mieli awans w kieszeni. Zamiast szanować piłkę - w niegroźnej sytuacji stracili futbolówkę w środku pola, prawą stroną przedarł się szybki Tomasz Zawartka i wrzucił piłkę na dłuższy słupek, a Sławomir Ziarkowski z bliska dołożył nogę!

Jak padły bramki

1-0 Prawym skrzydłem pobiegł Tomasz Zawartka i wrzucił piłkę wzdłuż bramki, a Tomasz Raś z 5-6 metrów dopełnił formalności.

2-0 Rzut wolny z lewej strony boiska. Do dośrodkowania wyskoczył Artur Turczyk i głową skierował futbolówkę do siatki, choć miał koło siebie wysokich stoperów.

2-1 Maciej Żuchowicz dośrodkował z rzutu wolnego, a Krzysztof Barczuk z bliska umieścił piłkę w bramce.

3-1 Po prostopadłym podaniu Rafała Cebuli sam przed Dariuszem Szewczykiem znalazł się Tomasz Zawartka i nie zmarnował okazji.

3-2 Mirosław Kłak faulował Pawła Oleksego i arbiter podyktował "jedenastkę" wykorzystaną przez Filipa Fryca.

3-3 Z 18 metrów strzelał Michał Petlic, a futbolówka po rykoszecie zupełnie zmyliła bramkarza.

4-3 Znów Tomasz Zawartka poradził sobie z obrońcą i zagrał do Sławomira Ziarkowskiego, który mógł się zapytać golkipera gdzie ma trafić.

4-4 Wieczysta miała rzut wolny, po którym piłka trafiła w rękę piłkarza Dąbskiego. Do kolejnego wolnego (20 m) podszedł Maciej Żuchowicz i technicznie przymierzył przy słupku.

4-5 Po podaniu Dawida Waśniowskiego z lewego narożnika pola karnego strzelał Tomasz Szypuła i trafił w dłuższy róg bramki.

5-5 Kolejna akcja prawym skrzydłem Zawartki; po zagraniu na drugi słupek Ziarkowski dołożył nogę do piłki.

2-2 Fryc (W) trafił

3-2 Madyda (D) trafił wprawdzie w bramkarza, ale ten... wrzucił sobie futbolówkę do siatki

3-3 Folwarski (W) huknął pod poprzeczkę

4-3 Nowak (D) trafił

4-3 Petlic (W) strzelił w środek bramki i bramkarz odbił piłkę

Ciekawostka - asystentem Jakuba Ślusarskiego był Marcin Ciepły - stoper czwartoligowego Orła Piaski Wielkie.