Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

1-2 Semper (bezpośrednio z rzutu rożnego)
4-2 Satała
5-2 Stawiarski
ZELKÓW
: Schneider (Malec) - Wojtyga, Brożek (Kowalik), Radwanek - Para, Cieloch, Malina (Satała) Skotnicki, Sieprawski - Chachlowski, Wojdała.

Bardzo pechowo rozpoczął się ten mecz dla zespołu z Dąbia. Już w 1. minucie do bramki krakowian trafił Skotnicki. Jednak jeszcze przed przerwą goście odrobili stratę z nawiązką i po pierwszej połowie jedną bramką  prowadzili.

Zelków w pierwszych 45 minutach był częściej przy piłce, ale goście groźnie kontratakowali, a największe niebezpieczeństwo pod bramką stwarzali po stałych fragmentach gry. Z wolnego próbował dwukrotnie Semper, ale Schneider był na posterunku. Kolejny stały fragment gry przyniósł powodzenie - z prawej strony boiska piłkę doskonale w pole karne wrzucił ponownie Semper, zmusił do błędu Schneidera, a odbita przez niego piłkę mocno dobił Ślusarczyk. W końcówce pierwszej połowy ponownie w roli głównej wystąpił Semper. Wykonując rzut rożny tak mocno podkręcił piłkę, że ta wpadła bezpośrednio do bramki Zelkowa. Piękne uderzenie i na pewno nieprzypadkowe.

W drugiej połowie w bramce Zelkowa Schneidera zastąpił Tomasz Malec. Miejscowi wyszli na drugą połowę zmobilizowani. Od początku ruszyli z impetem na bramkę krakowian, ale to oni wyprowadzili dobrą kontrę i mogło być 1-3. Przytomnie w bramce zachował sie Malec. Zelków opanował środek pola za sprawą Cielocha i Pary i juz za moment ten drugi doprowadził do remisu. Kwadrans później ponownie dał o sobie znać Para, najlepszy zawodnik Zelkowa w tym meczu. Tym razem po pięknej akcji huknął z pierwszej piłki z 30 metrów i doświadczony Dębski nie miał szans - uderzenie było w sam róg i do tego naprawdę bardzo mocne.

Utrata korzystnego wyniku rozwścieczyła zawodników z Dąbia. Wyprowadzali groźne kontry, czego efektem było kilka rzutów wolnych z okolic pola karnego. Żadne jednak uderzenie nie przyniosło gola. Większą skutecznością wykazali się gospodarze. W zespole nastąpiło kilka zmian i to przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Najpierw  akcję zespołu zakończył Satała, który mógł powiększyć dorobek strzelecki, ale tego dnia piłka wyjątkowo mu „nie siedziała”. Wynik spotkania ustalił świeżo wprowadzony Stawiarski, któremu futbolówkę doskonale wyłożył Chachlowski.
Piłkarze obu drużyn stworzyli dobre, widowisko a bramek mogło wpaść o wiele więcej niż siedem.

TOM

Wynik spotkania został początkowo zweryfikowany jako walkower 5-0 dla Zelkowa, gdyż - jak podano w komunikacie Komisji Gier Podokręgu - w zespole Dąbskiego zagrał Mirosław Kłak, który powinien był pauzować jeszcze jeden mecz za czerwoną kartkę. Jak się okazało, decyzja Podokręgu była błędna. Utrzymany został wynik uzyskany na boisku, czyli 5-2.