Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Błękitni Modlnica - Bibiczanka Bibice 3-0 walkower

Na boisku 1-0, mecz przerwany w 70. minucie
1-0 Zegarmistrz 40

Sędziował Rafał Gruszecki
Żółte kartki: Zegarmistrz - Ochoński 2, Zawrzykraj 2, Marcin Kurczek, R. Łysek.
Czerwone kartki: Ochoński (dwie żółte, 44), Zawrzykraj (dwie żółte, 70), Śliwiński (70, czynna napaść na sędziego).
Widzów 50.
BŁĘKITNI: Regulski - Pyzioł, Kwaśniewski, Kuciel, Żurek (44 Lusina) - Brud, Zaporowski, Baryła, Nawrot - Zegarmistrz, Szumny (55 Baran).

Sobotni mecz A klasy krakowskiej (gr. I) pomiędzy Błękitnymi Modlnica a Bibiczanką Bibice został przerwany przez sędziego Rafała Gruszeckiego w 70. minucie po tym, jak zawodnik drużyny gości Śliwiński naruszył nietykalność cielesną arbitra.

Sędzia, po tej czynnej napaści na niego, zgodnie z przepisami zakończył spotkanie. Decyzję podejmie Komisja Gier i Dyscypliny Podokręgu Kraków.

Arbiter pokazał zawodnikom Bibiczanki w sumie trzy czerwone kartki - najpierw Ochońskiemu tuż przed przerwą, a następnie w 70. minucie Zawrzykrajowi (obaj po dwie żółte) i Śliwińskiemu za czynne znieważenie.

Do momentu przerwania spotkania Błękitni prowadzili 1-0. Wszystko wskazuje na to, że wynik zostanie zweryfikowany na walkower 3-0.

7 miesięcy za duszenie arbitra

Wynik meczu 21. kolejki A klasy krakowskiej (gr. I) pomiędzy Błękitnymi Modlnica a Bibiczanką Bibice, przerwanego w 70. minucie z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez przez zawodnika drużyny gości Łukasza Śliwińskiego, został zweryfikowany z 1-0 na walkower 3-0 dla Błękitnych.

Komisja Dyscypliny Podokręgu Kraków zdyskwalifikowała na 7 miesięcy Łukasza Śliwińskiego, który - jak napisał w załączniku do protokołu arbiter Rafał Gruszecki - został ukarany czerwoną kartką za ... duszenie sędziego. Po tej napaści sędzia, zgodnie z przepisami, zakończył spotkanie.

Na 3 mecze został odsunięty za czerwoną kartkę inny zawodnik Bibiczanki - Marcin Kurczek, a lekarz tego klubu zapłaci 200 zł kary za słowa pod adresem arbitra, których zacytować bez wykropkowania się nie da...