Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Błękitni grali z IV-ligowcem2010-01-30 23:44:00

W meczu sparingowym IV-ligowy zespół Mogilan pokonał A-klasowych Błękitnych Modlnica 6-5 (3-0).

LKS Mogilany - Błękitni 6-5 (3-0)

Bramki dla Błękitnych: Szumny 2, Pogan, Kajak, Zegarmistrz (k)
BŁĘKITNI:
Habuda - Zabiegaj, Kwaśniewski, Kuciel, Morawiec (46 Nawrot) - Zaporowski (46 Kajak)- Kurek (46 Szumiec), Zegarmistrz (46 Szumny), Baryła, Żurek - Pogan.

W pierwszej połowie A-klasowi Błękitni, podopieczni trenera Piotra Pasternaka, wyglądali na wystraszonych i niemal bez walki dali sobie szybko strzelić 2 bramki (obie po stałych fragmentach) po indywidualnych błędach w kryciu. Mimo przewagi drużyny Mogilan, na boisku nie było widać trzech klas różnicy jakie dzielą obie drużyny. Modlniczanie starali się groźnie atakować, jednak 2-krotnie w sytuacjach sam na sam nie udało się strzelić bramki Adrianowi Poganowi.

W drugiej połowie IV-ligowcy wymienili całą drużynę, zmiany przeprowadzono również w Błękitnych. Wszystko to sprawiło, że mecz się wyrównał. Modlniczanie coraz częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak razili nieskutecznością. Znakomitą zmianę dał Adam Szumny, który strzelił 2 bramki i zanotował 1 asystę. Błękitni zbyt wiele akcentów położyli na grę ofensywną, przez co stracili aż 6 bramek, jednak większość po indywidualnych błędach, które w najbliższych meczach - jak uważa trener Pasternak - powinny zostać wyeliminowane.

Po ciężkim obozie, bez kilku podstawowych zawodników, Błękitni pozostawili korzystne wrażenie, mimo hokejowego wyniku.