Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja
Porażka biało-czerwonych w Tiranie2023-09-11 07:00:00

Trzeciej porażki w kwalifikacjach mistrzostw Europy doznała piłkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni przegrali w Tiranie z Albanią 0-2 i po pięciu rozegranych meczach mają na koncie zaledwie 6 punktów. Szanse na bezpośredni awans mocno zmalały...

10.09.2023, Tirana: Albania – Polska 2-0 (1-0)

1-0 Jasir Asani 37

2-0 Mirlind Daku 62

Sędziował Jose Maria Sanchez (Hiszpania). Żółte kartki: Cikalleshi, Asilani, Strakosha, Daku, Veseli, Muja, Seferi – Bednarek, Kamiński, Bereszyński, Krychowiak, Kędziora, Wieteska. Widzów 21 900.

ALBANIA: Thomas Strakosha – Elseid Hysaj, Ardian Ismajili, Berat Djimsiti, Mario Mitaj – Jasir Asani (70 Arbnor Muja), Ylber Ramadani, Nedim Bajrami (80 Klaus Gjasula), Kristjan Asilani (70 Keidi Bare) – Sokol Cikalleshi (62 Mirlind Daku), Myrto Uzuni (62 Taulant Seferi).

POLSKA: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński (70 Michał Skóraś), Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (34 Mateusz Wieteska), Jakub Kiwior – Matty Cash, Sebastian Szymański (61 Karol Świderski), Grzegorz Krychowiak (70 Karol Linetty), Piotr Zieliński, Jakub Kamiński (61 Kamil Grosicki) – Robert Lewandowski.

Albania, choć w rankingu FIFA sklasyfikowana dopiero na 65. pozycji, jest rywalem wybitnie niewygodnym. I rzeczywiście tak było w niedzielę.

W 21. minucie, po rzucie wolnym z lewej strony boiska, piłka dotarła do Jakuba Kiwiora, a ten z niewielkiej odległości pokonał Thomasa Strakoshę. Niestety, po analizie VAR arbiter dopatrzył się spalonego i anulował trafienie.

W 37. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jasir Asani. Przy jego przepięknym uderzeniu Wojciech Szczęsny nie miał nic do powiedzenia i gospodarze objęli prowadzenie.

W 62. minucie drugi cios wyprowadzili Albańczycy. Najprzytomniej w polu karnym zachował się wprowadzony na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej Mirlind Daku, który minął polskich defensorów i uderzeniem z niewielkiej odległości pod poprzeczkę zmusił Szczęsnego do kolejnej kapitulacji.

Druga bramka zdecydowanie dała Albańczykom poczucie wielkiej pewności, a biało-czerwonym podcięła skrzydła. Polacy próbowali jeszcze odrabiać straty, lecz ich poczynania kończyły się zazwyczaj na bardzo dobrze zorganizowanej linii defensywnej gospodarzy.