Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Orliki > Grupa I (Kraków) O
Inter, Juventus i Everton w Krakowie2012-06-04 15:17:00

Wielkie kluby piłkarskie - takie jak Inter Mediolan, Juventus Turyn czy Everton FC - zawitają w tym tygodniu do Krakowa! W środę i czwartek odbędzie Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-11 "Murapol - 4Move Cup 2012" Puchar Akademii Piłkarskiej 21.


APu11

Zanim zabrzmi w Warszawie pierwszy gwizdek finałów piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012, w Krakowie spotka się ponad 180 młodych piłkarzy z całej Europy, aby wziąć udział w wielkim piłkarskim święcie! Rok 2012 jest szczególnym czasem dla polskiej piłki nożnej, właśnie ze względu na finały Euro. Kraków, niestety, nie będzie gospodarzem spotkań mistrzowskich tej wielkiej imprezy, ale stanie się bazą dla najlepszych drużyn europejskich. To w Grodzie Kraka przebywać będą reprezentacje Anglii, Holandii i Włoch. Wykorzystując fakt pobytu w Krakowie tylu wspaniałych piłkarzy, Akademia Piłkarska 21 wraz z władzami miasta Krakowa, idąc za przykładem innych polskich miast, postanowiła zorganizować międzynarodowy turniej piłkarski w kategorii wiekowej U-11 (chłopcy urodzeni w roku 2001 i młodsi). Turniej zostanie rozegrany na gościnnych obiektach ośrodka sportowego J&J Sport Center oraz KS Nadwiślan Kraków u stóp Zamku Wawelskiego w samym centrum naszego pięknego miasta, w dniach 6-7 czerwca 2012 roku i będzie jednym z punktów bogatego programu promocji Krakowa podczas finałów Euro.

W turnieju wystąpi 12 zespołów. Obok gospodarzy, drużyny Akademii Piłkarskiej 21, w Krakowie zaprezentują się ekipy Wisły Kraków, Legii Warszawa, Arki Gdynia, Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok oraz goście z Włoch: Juventus Turyn i Inter Mediolan, Holandii: VV Heerenveen, Willem II Tilburg, Anglii - Everton FC i Czech - Slavia Praga!

Podobne imprezy już od kilku lat odbywają się w Poznaniu (Lech Cup) i Warszawie (Białe Orły Cup), dlatego tym bardziej organizatorzy imprezy byli zmobilizowani do zorganizowania takiej imprezy w Krakowie. Wszyscy uczestnicy turnieju wyjadą z Krakowa z drobnymi upominkami. Dla wszystkich drużyn czekają wspaniałe puchary, a dla wszystkich zawodników specjalnie na tę okazje wykonane medale. Najlepsi zawodnicy zostaną wyróżnieni w specjalny sposób - trafią do "4Move Top 12 Team".

Oprócz emocji czysto piłkarskich organizatorzy przygotowali dla swoich gości wiele innych atrakcji. Chłopcy będą mieli okazję zwiedzić Kraków, a także Kopalnię Soli w Wieliczce. Po zmaganiach turniejowych odpoczną w krakowskim Parku Wodnym, no i oczywiście spotkają w Krakowie największe gwiazdy europejskiego futbolu podczas oficjalnych treningów reprezentacji Włoch i Holandii.

Program turnieju:
6 czerwca: gry eliminacyjne w godz. 9-14 (obiekty J&J Sport Center, Winnicka 40)
7 czerwca: gry finałowe e godz. 9-13 (stadion KS Nadwiślan)


mk
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty