Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Orliki > Grupa I (Kraków) O
Orliki Jadwigi triumfują w Tarnowie2011-11-09 21:19:00

Drużyna krakowskiej Jadwigi 2001, pod wodzą trenera Maciej Wejnera, wygrała turniej orlików Nałęczowianka Cup 2011, rozegrany w hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie.


Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów z Małopolski: Sandecja Nowy Sącz, Okocimski Brzesko, Tarnowska Akademia Piłkarska, Unia I Tarnów, Unia II Tarnów, Krakus Nowa Huta i Jadwiga Kraków.

Piłkarze z krakowskiej Krowodrzy od pierwszego spotkania zagrali bardzo ambitnie w ataku, uważnie w obronie, a przede wszystkim skutecznie w zdobywaniu goli. W pierwszym meczu Jaga rozegrała znakomite spotkanie z Krakusem Nowa Huta, pokonując rywala 2-0 po bramkach duetu Maronka - Urbańczyk.

Chwila przerwy, gwizdek sędziego i kolejny pojedynek, tym razem z zawodnikami Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej. Krakowianie zagrali poprawnie, przeważali, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero pod koniec z wolnego Maronka zdobył piękną bramkę. W ostatnich minutach jeszcze Błażowski idealnie wyłożył piłkę Urbańczykowi, który zdobył bramkę na 2-0.

Trzecim przeciwnikiem Jadwigi była niepokonana do tej pory drużyna gospodarzy - Unia I Tarnów (3 zwycięstwa bez straty gola). Gospodarze grali szybką piłkę, wymieniali niezliczoną ilość podań, stwarzali dużo kłopotu defensorom z Krakowa. Tu należy pochwalić obronę Jadwigi, która ofiarnie i skutecznie likwidowała wszystkie sytuacje podbramkowe. Z kolei napastnicy z Krowodrzy siali popłoch w polu karnym Unii. Pod koniec meczu upragnionego gola zdobył po fantastycznym strzale Błażowski. Jaga wygrała 1-0.

Czwarte spotkanie to konfrontacja z Unią II Tarnów. Krakowianie zmarnowali wiele "setek", w końcu ten stan bezradności przerwał niezawodny Błazowski, który znakomitym uderzeniem dał swemu zespołowi prowadzenie. Chwilę później ładnym strzałem Maronka ustalił wynik na 2-0.

Piąta kolejka to mecz Jadwigi z Sandecją Nowy Sącz. Rywal tradycyjnie postawił wysoko poprzeczkę, ale to Jaga zdobyła pierwszego gola po trafieniu Dzieślewskiego. Od tego momentu zawodnicy z Krowodrzy starali się kontrolować grę na boisku. Składnie rozgrywali piłkę, strzelali z dystansu, dzielnie walczyli w obronie. Tuż przed zakończeniem spotkania jeszcze Maronka dołożył gola na 2-0.

Przed ostatnią kolejką zmagań, analizując dotychczasowe rezultaty drużyn, wychodziło, że o miano najlepszego zespołu zagra Jadwiga z Okocimskim Brzesko. Przeciwnik na swoim koncie zgromadził, podobnie jak piłkarze z Krakowa, komplet punktów, prezentując doskonałą skuteczność w ataku, nie tracąc przy tym bramki.

Już od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny ruszyły do ataku. Piłka w szybkim tempie krążyła od bramki do bramki. Blatkiewicz w tym meczu miał niezwykle dużo pracy, sporo szczęścia, a dzięki udanym interwencjom wprowadził spokój w poczynaniach swoich kolegów w polu. Pierwszego gola, ku uciesze krakusów, zdobył Urbańczyk, który po ładnej akcji zespołu pewnie umieścił futbolówkę w siatce rywala. Tuż przed końcem spotkania po kolejnym kontrataku Maronka podwyższył na 2-0 i Jadwiga zakończyła rywalizację w turnieju zajmując pierwsze miejsce!

JADWIGA: Jakub Blatkiewicz, Damian Błażowski, Jan Koczur, Jakub Laszczyk, Krzysztof Maziarz, Hieronim Dzieślewski, Grzegorz Sidorowicz, Igor Obodziński, Miłosz Maronka, Bartek Buta, Łukasz Urbańczyk.

Klasyfikacja końcowa:

1. Jadwiga Kraków
2. Okocimski Brzesko
3. Unia I Tarnów
4. Sandecja Nowy Sącz
5. Krakus Nowa Huta
6. Tarnowska Akademia Piłkarska
7. Unia II Tarnów

Jerzy Buta


j12.jpg
j1.jpg
j2.jpg
j3.jpg
j4.jpg
j5.jpg
j6.jpg
j7.jpg
j8.jpg
j9.jpg
j10.jpg
j11.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty