Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Damian Buras będzie gwiazdą Wisły?2012-05-23 09:52:00

18-letni Damian Buras (rocznik 1994) jest wychowankiem Prądniczanki Kraków, skąd przed sześcioma laty trafił do Hutnika. W Nowej Hucie zrobił ogromne postępy i nic dziwnego, że kilka czołowych klubów widziałoby pomocnika w swojej kadrze. 


buras1
We wtorek Damian Buras (drugi od prawej) ubrał koszulkę Wisły. Fot. Marek Mordan


We wtorek zagrał pierwsze 45 minut w Wiśle (zastąpił go Małecki), która w Dankowicach zmierzyła się w towarzyskiej potyczce z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mimo tremy potwierdził, że już w nowym sezonie może się stać objawieniem Ekstraklasy. Oczywiście jak Wisła zdecyduje się pozyskać utalentowanego gracza, bowiem ten ma jeszcze ważny kontrakt w Hutniku.

SportoweTempo od kilku lat obserwuje młodego piłkarza i nie ulega wątpliwości, że Kraków nie może sobie pozwolić na wypuszczanie tej klasy futbolisty. Zwłaszcza, że pod Wawelem się wychował.

Buras w tym sezonie regularnie gra w czwartoligowym Hutniku, a także często w zespole juniorów starszych. 10 kwietnia br. w derbowym meczu MLJS z Krakusem Nowa Huta (3-2) strzelił dwie bramki, obie z gatunku "stadiony świata". Zwłaszcza ta z rzutu wolnego, co jest specjalnością Damiana, wzbudziła zachwyt na trybunach.


buras2
Przed dwoma miesiącami Damian Buras (czwarty od prawej, nr 20) został z Hutnikiem halowym mistrzem Małopolski juniorów. Fot. AnGo


Na początku marca br. w Skotnikach odbył się finałowy turniej o halowe mistrzostwo Małopolski. W meczu o pierwsze miejsce Hutnik wygrał z Wisłą 2-1, a decydujacą bramkę zdobył Buras uznany najlepszym piłkarzem zawodów. W ostatnią sobotę "Bury" strzelił siódmego gola dla seniorskiego zespołu z Nowej Huty w wyjazdowej potyczce ze Spójnią Osiek-Zimnodół i przypieczętował awans do trzeciej ligi.

(gst)
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty