Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Klęska Młodej Wisły z Legią2012-03-31 23:13:00

W meczu Młodej Ekstraklasy Legia Warszawa, wzmocniona zawodnikami z pierwszego składu, rozbiła Wisłę Kraków 5-1. Jedynego gola dla Białej Gwiazdy strzelił Michał Szewczyk.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa - Wisła Kraków 5-1 (3-1)

1-0 Blanco 8
2-0 Kiełbowicz 26
3-0 Kucharczyk 36
3-1 Szewczyk 43
4-1 Prusinowski 52
5-1 Efir 60
LEGIA: Szumski (72 Jałocha) - Wolski, Michalak, Cichocki, Kiełbowicz (46 Widejko) - Kopczyński (80 K. Grudniewski), Łukasik, Kucharczyk (46 Bruce), Misiak (62 Kamiński) - Efir, Blanco (46 Prusinowski).
WISŁA: Kurto - Moskal, Arian (79 Lepiarz), Uryga, Ślęczka (46 Kaganek) - Pułka (79 Piwowarczyk), Michalski, Szewczyk, Masiuda, Stanek (79 Karłowicz) - Kamiński (46 Tomalski).

Ton wydarzeniom w I połowie nadawała Legia. Już w 8. minucie wynik otworzył Ismael Blanco. Na 2-0 bezpośrednim strzałem z wolnego podwyższył Tomasz Kiełbowicz. Trzeci gol dla Legii to zasługa trzeciego z zawodników z pierwszego składu warszawskiej drużyny – Michała Kucharczyka, który pokonał Filip Kurtę. Ambitna gra Wisły pozwoliła jej na zmniejszenie strat po bramce Michała Szewczyka.

W drugiej części spotkania już na początku Legia strzeliła kolejne dwie bramki i ustaliła wynik na 5-1.