Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
III-ligowiec lepszy w śnieżycy od Młodej Wisły2012-02-28 20:35:00

Przygotowująca się do rundy wiosennej Młoda Wisła rozegrała ostatni sparing przed pierwszym ligowym meczem. W toczonym w śnieżycy meczu podopieczni trenera Kulawika ulegli III-ligowej Janinie Libiąż 3-6.

MŁODA WISŁA:
Kocoń (46 Marzec) – Moskal (65 Kolanko), Arian, Lepiarz (46 Szewczyk), Piwowarczyk (46 Ślęczka) – Szewczyk (26 Kamiński), Masiuda (70 Termanowski), Brud, Rojewski, Stanek (65 Prażnowski) – Kamiński (46 Tomalski).

W ciągu 16 minut padło aż pięć goli. Prowadzenie, po dobrze rozegranym kontrataku, objęła Janina. Chwilę później młodzi wiślacy wyrównali. Po podaniu z rzutu rożnego główkował Karłowicz, a piłka odbiła się jeszcze od Piwowarczyka, przez co zmylony bramkarz z Libiąża nie miał szans na interwencję. Kolejne dwa gole strzelili libiążanie. Najpierw bezpośrednio z wolnego, a potem w wyścigu do prostopadłej piłki napastnik Janiny wyprzedził Koconia i skierował piłkę do pustej bramki. Odpowiedział Arian z wolnego i było 2-3.

W 25. minucie Wisła powinna dostać rzut karny, ale sędzia nie dostrzegł faulu na Szewczyku, w wyniku którego zawodnik Białej Gwiazdy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zamiast wyrównania po chwili było 4-2, bowiem Janina wykorzystała kolejny kontratak.

Drugą część gry bardzo dobrze zaczęli wiślacy, którzy zdobyli trzeciego gola - podanie z rzutu rożnego wykorzystał Rojewski. Zespół z Libiąża natomiast zdobył jeszcze dwa gole: po rzucie rożnym i po kolejnej sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły.

Za cztery dni podopieczni trenera Kulawika zagrają pierwszy mecz w Młodej Ekstraklasie. W sobotę wiślacy zmierzą się na swoim stadionie z Lechią.