Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Młoda Wisła lepsza od Jezioraka2012-01-31 18:33:00

Nie zważając na kilkunastostopniowy mróz piłkarze Młodej Wisły rozegrali w środowe popołudnie sparing z II-ligowym Jeziorakiem Iława. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika wygrali 2-0.

Młoda Wisła – Jeziorak Iława 2-0 (1-0)
1-0 Kamiński 22
2-0 Uryga 63
MŁODA WISŁA: Marzec (46 Sypniewski) – Moskal (46 Piwowarczyk), Uryga, Arian (64 Straus), Stanek (60 testowany) – Kaganek (46 Karłowicz), Masiuda (46 Czapa), Tomalski (46 Lepiarz), Michalski (46 Termanowski), Pułka (60 testowany) – Kamiński (46 testowany).

Najciekawiej w I połowie było w 22. minucie. Najpierw Alan Uryga w ostatniej chwili zablokował strzał piłkarza Jezioraka, który znalazł się sam przed Dawidem Marcem. Po kilkunastu sekundach młodzi wiślacy wyprowadzili akcję, w której wszystko zagrało. Michalski ładnym przerzutem na lewą stronę uruchomił Pułkę, a ten zagrał w pole karne, gdzie zamykający akcję Kamiński skierował piłkę do siatki.

W 63. minucie, po podaniu z rzutu rożnego od Termanowskiego, Uryga głową ustalił wynik.

Styczeń więc młodzi zawodnicy Wisły kończą wygraną. Podopieczni trenera Kulawika sparing mieli rozegrać także 1. lutego, ale ze względu na panujące mrozy trener Orła Piaski Wielkie, z którym Młoda Wisła miała zagrać w środę, zdecydował się odwołać to spotkanie.