Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
ME: Porażka Wisły z Polonią2011-11-12 22:33:00

W rozegranej awansem 17. kolejce Młodej Ekstraklasy Biała Gwiazda uległa na wyjeździe Polonii Warszawa 1-3.

Młoda Ekstraklasa: Polonia Warszawa – Wisła Kraków 3-1 (1-0)

1-0 Dźwigała 2
2-0 Grunt 67
3-0 Kur 77
3-1 Szewczyk 87 (karny)

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
POLONIA: Budzyński – Karbowniak (63 Salla), Dźwigała (82 Czarnecki), Ciach, Olczak – Ochman (46 Rusak), Pazio – Michalski, Weis, Kur (78 Barszcz) – Grunt.
WISŁA: Marzec – Stanek, Uryga, Arian, Piwowarczyk – Pułka (84 Prażnowski), Tomalski, Brud, Michalski (73 Kaganek), Szewczyk – Karłowicz (69 Czapa).

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami, rozegranym w 2. kolejce Młodej Ekstraklasy, lepsi okazali się wiślacy, wygrywając z Czarnymi Koszulami 2-0. W dzisiejszym meczu gospodarze zrewanżowali się krakowianom, strzelając im trzy bramki.

Pierwsza z nich padła już w 2. minucie, kiedy Dawida Marca z około 10 metrów pokonał Jan Dźwigała. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, mimo że oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych okazji do strzelenia gola.

W drugiej połowie na boisku dominowała Wisła, ale to Polonia cieszyła się z drugiego trafienia. W 67. minucie Dawid Marzec musiał wyciągać piłkę z siatki po golu Michała Grunta. Dziesięć minut później na 3-0 dla warszawskiej drużyny podwyższył Marcin Kur. Na trzy minuty przed końcem honorową bramkę dla Wisły zdobył z rzutu karnego Michał Szewczyk.