Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > II liga (Kraków A) JM
Uczniowie SMS-u w Standardzie Liège2012-05-02 12:02:00

Uczniowie klas pierwszych Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Krakowie będą gościć w dniach 6-13 maja w Belgii.


Wyjazd związany jest z realizacją projektu "Football as a medium promoting a greater social mix and intercultural communication through various forms of exchange”. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach programu COMENIUS.
 
Projekt realizowany jest przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w partnerstwie z placówkami z Belgii (Institut Provincial D’enseignement Secondaire de Hesbaye, współpracujący z klubem Standard Liège) i Niemiec (Walter-Klingenbeck-Schule, realizująca programy sportowe FC Bayern Monachium i TSV 1860 Monachium).
 
- Ta współpraca będzie skutkowała wymianą doświadczeń oraz uczeniem się od siebie nawzajem – mówi Mirosław Gilarski, dyrektor SMS-u.
 
- Projekt łączy sferę sportową i edukacyjną. Odbędą się wzajemne treningi prowadzone przez szkoleniowców z klubów, w których na co dzień grają uczestnicy projektu oraz turnieje piłkarskie. Nasi uczniowie poznają ponadto kulturę oraz historię regionów biorących udział w przedsięwzięciu – dodaje dyrektor Gilarski.
 
Program pozwala na wzajemne uczenie się, wymianę najlepszych praktyk edukacyjnych i sportowych oraz rozwijanie struktur współpracy międzynarodowej. W ramach Comeniusa pierwsze spotkanie odbędzie się w Belgii. Podczas pobytu zorganizowane zostaną treningi, które będą prowadzone przez trenerów ze Standardu Liège, Royal Sporting Club Anderlecht, szkoleniowców z Niemiec, współpracująch z klubami FC Bayern Monachium i TSV 1860 Monachium oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Kolejna wymiana w ramach projektu odbędzie się już w październiku. Młodzież tym razem spotka się w Monachium. Do Niemiec pojadą chłopcy z rocznika 1996, czyli uczniowie klas I, którzy rozpoczną naukę w SMS od września 2012 roku. Zjazd w Krakowie zaplanowano na maj 2013 roku.

Reprezentację Szkoły Mistrzostwa Sportowego tworzyć będą: Maciej Gajewski, Adam Sadecki, Przemysław Suchan, Mateusz Kawula, Tomasz Sasak, Sebastian Bierówka, Łukasz Krówczyński, Kamil Mistarz, Mateusz Jarzębak, Adrian Pater, Kamil Kłoda, Artur Ptasznik, Bartosz Wzorek, Kamil Kłosowski, Bartosz Sarga, Rafał Barankiewicz.

Wyjazd jest nagrodą dla uczniów SMS za dobre wyniki w nauce i sporcie.
 
Wraz z chłopcami pojedzie Piotr Kocąb, dyrektor ds. sportowych SMS-u, który poprowadzi pokazowe treningi dla zawodników z Belgii i Niemiec.
 
SMS/PC


bel1.jpg
wasyl.jpg
bel3.jpg
bel4.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty