Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > II liga (Kraków A) JM
SMS zagra w Odessie2012-03-20 23:50:00

W dniach 22–29 marca Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Krakowie weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Kubok Czorne More” („Puchar Morza Czarnego”) w Odessie. Uczestnikami będą zawodnicy z roczników 1996 i 1997.


Turniej jest memoriałem Anatolija Zubryckiego – zawodnika, trenera oraz założyciela szkoły piłkarskiej Czernomorca Odessa.

Zespół SMS-u został zaproszony przez Ośrodek Szkoleniowy SDUSHOR "Czernomorec", który jest częścią klubu Czernomorec Odessa. Obok SMS-u w zawodach wezmą udział zespoły z Rosji, Mołdawii i Ukrainy (Czernomorec Odessa, Arsenał Kijów, Metallist Charków).

- Szkolny zespół tworzyć będą uczniowie klasy drugiej gimnazjum, rocznik 1997. W jej skład wejdą chłopcy grający w Cracovii i Wiśle Kraków. Nasz wyjazd daje możliwość nawiązania kontaktów pomiędzy młodzieżą różnych krajów  - mówi Mirosław Gilarski, dyrektor szkoły.

- Zaproszenie na turniej przez FC Czernomorec Odessa – popularnie zwany „Marynarzami”, jest dużym wyróżnieniem dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W Odessie zagramy jako pierwszy zespół z Polski. Pokazuje to, iż praca szkoleniowa jaką prowadzimy w SMS-ie jest doceniana poza granicami kraju – uzupełnia Piotr Kocąb, wicedyrektor ds. sportowych SMS.

- Na turnieju będziemy mogli zmierzyć się z drużynami z różnych krajów, które reprezentują różne style gry. Takie występy mają bardzo duże znaczenie szkoleniowe. Gra z przeciwnikami, którzy reprezentują bardzo mocne piłkarsko kluby daje doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości – mówi trener drużyny Piotr Górecki. 

Obok udziału w turnieju, uczniowie szkoły będą mogli zobaczyć Odessę, najbardziej rozpoznawalny na świecie symbol miasta czyli schody Potiomkinowskie oraz stadion wybudowany na Euro 2012. W drodze powrotnej do Krakowa uczniowie zwiedzą twierdze Kresowe: Kamieniec Podolski i Chocim.
 
- Drużyna „Marynarzy” została już zaproszona do Krakowa na Międzynarodowy Turniej SMS Cracovia CUP U-13 i U-12. Obok Czernomorca zaproszone zostały inne znakomite kluby z kraju i zagranicy. Już niedługo będziemy mogli podać więcej szczegółów na temat tego kto pojawi się na turnieju. Jednak już dziś serdecznie wszystkich zapraszam w czerwcu do Szkoły Mistrzostwa Sportowego na ulicę Szablowskiego 1, aby kibicować i oglądać futbol w wykonaniu młodych adeptów sztuki piłkarskiej – dodaje dyrektor Gilarski.

*Anatolij Fedorowicz Zubrycki (ur. 20 listopada 1920 w Odessie, zm. 17 lutego 2005 w Odessie, Ukraina) - ukraiński piłkarz, grający na pozycji bramkarza, trener piłkarski.
W 1934 rozpoczął karierę piłkarską w drużynie piłkarskiej Pałacu Pionierów Odessa. Pierwsze lata kariery spędził w lokalnych drużynach z Odessy. W 1939 zadebiutował w rozgrywkach pierwszoligowych jako golkiper walczącego o utrzymanie Dynama Odessa. W kolejnym sezonie pozostał w drużynie, wówczas występującej już jako Piszczewik. W 1944 wyjechał do Kijowa, gdzie został zawodnikiem miejscowego Dynama. Na początku lat 50. z powodu kontuzji stracił miejsce w bramce na rzecz młodszych konkurentów. Po sezonie spędzonym w Lokomotiwie Moskwa przeniósł się do Kiszyniowa, gdzie w miejscowym Buriewiestniku zakończył karierę.
Jeszcze jako piłkarz uzyskał uprawnienia trenerskie i po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się pracą szkoleniową. Poświęcił się pracy w młodzieżowej szkole piłkarskiej Czernomorca i działalności w odeskim stowarzyszeniu piłki nożnej. Pod jego opieką pierwsze kroki w futbolu stawiali znani później zawodnicy, m.in. Ihor Biełanow, Jurij Nikiforow i Ilja Cymbalar.

SMS/PC
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty