Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
W Wieliczce na remis, czyli sprawiedliwie

Górnik Wieliczka - Czarni Połaniec 0-0

GÓRNIK: Juszczyk - M. Domoń, Ł. Domoń, Zajda, Staszewski - Filipowski (80 Banaś), Liput, Łyduch (63 Kapusta), Nędza (57 Blecharski) - D. Skiba (55 Kornio), Pazurkiewicz.
CZARNI: Daniel - Korona, Janasek, Sobierajski, J. Cecot - P. Cecot (66 Witkowski), Szymański, Janowski, Meszek - Kajda, Gębalski.

Obie drużyny zainkasowały przed tygodniem komplet punktów. Górnik wygrał na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa (3-1), zaś Czarni pokonali u siebie tarnowską Unię 1-0). Dziś też zachowano status quo, a remis należy uznać za sprawiedliwy epilog.

Najaktywniejszym zawodnikiem gospodarzy był do pauzy Pazurkiewicz. W 33. minucie trafił on w boczną siatkę, zaś sekundy później skuteczną obroną popisał się Daniel. Bramkarz gości również poradził sobie z uderzeniem D. Skiby. Z kolei już po przerwie, z rzutu wolnego, trafił Zajda w mur ustawiony przez drużynę z Połańca.

Czarni też mieli swoje szanse. Zaraz po pauzie w dogodnej sytuacji egzekwował rzut wolny Kajda, lecz nie zdołał ominąć piłką muru. Z kolei w 70. minucie po następnym stałym fragmencie gry (faul na Kajdzie) niebezpiecznie strzelał Gębalski, ale Juszczyk był na posterunku. Od tego zdarzenia obie drużyny skupiły się na zachowaniu remisu.