Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga
Cracovia przegrała z Widzewem, Steblecki bramkę okupił urazem2013-02-09 20:50:00

Piłkarze Cracovii rozegrali dziś trzeci sparing przed rundą wiosenną. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego przegrali z ekstraklasowym Widzewem Łódź 1-2.

W 24 min Łukasz Broź zagrał na prawej stronie do Alexa Bruno, ten z kolei wystawił piłkę na 7. metr Mariuszowi Stępińskiemu, który nie dał szans Krzysztofowi Pilarzowi uderzając po ziemi w długi róg bramki. Tak Widzew objął prowadzenie.

Cracovia szukała sposobu na doprowadzenie do remisu, swoje szanse miał m.in. Krzysztof Danielewicz, ale to Widzew ponownie zdobył gola. W 34 min Alex wykorzystał błąd defensywy „Pasów" i efektownie przelobował wychodzącego z bramki Pilarza.
Po przerwie trener Wojciech Stawowy dokonał sześciu zmian i w 59 min jeden ze zmienników - Sebastian Steblecki - wykorzystał błąd bramkarza i mimo desperackiej interwencji obrońców, wpakował piłkę do pustej bramki, okupując zdobycie bramki urazem.

Mimo prób piłkarzy Cracovii, wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie między słupkami stanął chorwacki bramkarz Matko Perdijić, który od piątku przebywa na testach w zespole „Pasów". - Zaprezentował się całkiem poprawnie i myślę, że poniedziałkowy sparing z Garbarnią da nam dokładną odpowiedź. Na pewno usiądziemy sobie po tym meczu z naszym trenerem bramkarzy Rafałem Skórskim i zastanowimy się, czy Perdijić będzie grał w Cracovii, czy też nie. Chcę też powiedzieć, że mamy na oku także innego bramkarza, ale na razie nie mogę zdradzić kim on jest - mówi szkoleniowiec Cracovii Wojciech Stawowy.

WIDZEW ŁÓDŹ - CRACOVIA 2-1 (2-0)
1-0 Stępiński 24