Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa
W Bełchatowie koniec biegu Odry2010-04-01 22:21:00

GKS Bełchatów zatrzymał niepokonaną wiosną Odrę Wodzisław. Po znakomitym meczu podopieczni Rafała Ulatowskiego odprawili wodzisławian z bagażem trzech goli.

GKS Bełchatów - Odra Wodzisław 3-0 (1-0)

1-0 Nowak 15

2-0 Cetnarski 71

3-0 Nowak 74

Sędziował Mariusz Trofimiec (Kielce). Żółte kartki: Lacić, Poźniak - Magdoń, Grzegorzewski, Piechniak, Luksik. Czerwona kartka - Poźniak (83, 2. żółta).

GKS BEŁHATÓW: Sapela - Tosik, Lacić, Pietrasiak, Popek, Wróbel(82 Janus), Rachwał (78 Poźniak), Gol, Nowak, Cetnarski, Zakrzewski(61'Kuświk).
ODRA: Onyszko - Velicky, Magdoń, Dymkowski, Kłos, Piechniak - Kwiek, Brasilia (80 Chmiest), Kolendowicz (46 Luksik) - Bueno, Grzegorzewski(63 Woś).

Osłabiona brakiem  Cantoro, Malinowskiego i Kowalczyka Odra nie miała atutów w spotkaniu w Bełchatowie. Gol wisiał w powietrzu od początku. Po kwadransie piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Dawida Nowaka, ten miał tyle czasu i miejsca że zapytał Onyszkę  "w który róg". Onyszko powiedział w prawy, a Nowak posłał piłkę w lewo. 1-0.

Druga połowa to od początku ataki GKSu. W 51 minucie idealną sytuację zmarnował Nowak, będąc w sytuacji sam na sam z Onyszko. Po chwilę piłkę dobijał Gol i ponownie piękną paradą popisał się Onyszko. Kilka minut później groźnie, choć niecelnie strzelał Cetnarski.
Przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna.W 72 minucie Cetnarski, a cztery minuty później Nowak pogrążyli Odrę. Najpierw błąd popełniają obrońcy Odry i Mateusz Cetnarski nie miał problemów z pokonaniem Arkadiusza Onyszki. W kolejnej akcji Dawid Nowak w sytuacji sam na sam jeszcze raz pokonał bramkarza Odry. Od 84. minuty Odra grała z przewagą jednego zawodnika po tym jak sędzia pokazał czerwoną kartkę Kamilowi Poźniakowi po faulu na Danielu Bueno.