Strona główna > Sporty zimowe > Snowboard
Krakowianka wygrała zawody o Puchar Świata w snowboardzie!2011-03-12 21:14:00

17-letnia Katarzyna Rusin, zawodniczka KS Ski Test Kraków, została triumfatorką zawodów snowboardowych o Puchar Świata w konkurencji slopestyle.

Rozegrany we włoskiej miejscowości Bardonecchia PŚ był drugim w historii FIS w tej konkurencji, która ma szansę na wejście do programu olimpijskiego w Soczi 2014.

Utalentowana Kasia po kwalifikacjach znajdowała się na 1. miejscu, a po pierwszym przejeździe finałowym uzyskała 3. miejsce. Drugi przejazd pojechała bardzo ładnie i czysto. Wykonała wszystkie ewolucje inkasując 22.6 pkt, co zapewniło jej zwycięstwo! Okazała się lepsza od Chorwatki Anji Stefan (22.0 pkt) i Francuzki Lou Chabelard (19.6 pkt). Ósma była Joanna Zając.

Po wspaniałym sukcesie „Gumka” nie kryła radości:
- Jestem bardzo szczęśliwa, nawet nie przyszło mi na myśl, że mogę zwyciężyć. Starałam się uspokoić i skupić przed drugim przejazdem słuchając muzyki. Chciałam się skoncentrować i dać z siebie wszystko.

Kasia Rusin na podium stanęła z... wąsami, na cześć Adama Małysza. Dzień wcześniej zadebiutowała w PŚ, zajmując w konkurencji halfpipe 8. lokatę.

Wśród panów najlepszy okazał się 19-letni Rosjanin Aleksiej Sobolew. Drugie miejsce wywalczył Milu Multhaupt-Appleton z Nowej Zelandii, trzeci był Austriak Clemens Schattschneider. Bardzo dobrze spisał się Tomasz Wolak, który uplasował się na 13. miejscu. Michał Ligocki był 21.