Strona główna > Sporty zimowe > Snowboard
PŚ: Kanadyjka i Austriak z Kryształowymi Kulami
21.03.2010 23:43 -

Kanadyjka Maelle Ricker i Austriak Benjamin Karl zostali triumfatorami Pucharu Świata w snowboardzie. Zadecydowały o tym ostatnie zawody w La Molina (Hiszpania).

więcej »
Ligocka na podium
20.03.2010 19:59 -

26-letnia Paulina Ligocka zajęła trzecie miejsce w konkurencji halfpipe podczas ostatnich w tym sezonie zawodów snowboardowych o Puchar Świata, w La Molina (Hiszpania). Polkę wyprzedziły tylko Australijka Holly Crawford i Kanadyjka Mercedes Nicoll.

więcej »
Kule dla Kanadyjki i Francuza
19.03.2010 23:39 -

W La Molina (Hiszpania) odbyły się dziś zawody snowboardowego Pucharu Świata w crossie. Wygrali 20-letnia Norweżka Helene Olafsen (mistrzyni świata) i 22-letni Francuz Pierre Vaultier. Kryształowe Kule w tej konkurencji zdobyli Kanadyjka Maelle Ricker i - po raz drugi - Vaultier.

więcej »
Historyczny triumf Ligockiego
14.03.2010 21:34 -

Michał Ligocki po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Świata w snowboardowej konkurencji halfpipe. 24-letni Polak we włoskiej miejscowości Valmalenco wykonał bezbłędnie to co nie udało mu się na igrzyskach olimpijskich, gdzie po dwóch upadkach był 38...

więcej »
PŚ: Ligocki na podium
12.03.2010 21:21 -

Mateusz Ligocki był trzeci w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w konkurencji snowcross w Valmalenco (Włochy). Wygrał Australijczyk Alex Pullin przed Austriakiem Mario Fuchsem.

więcej »
PŚ w snowboardzie: Marczułajtis punktuje
06.03.2010 23:18 -

32-letnia Jagna Marczułajtis-Walczak zajęła 11. miejsce w sobotnim slalomie podczas snowboardowych zawodów o Puchar Świata w Moskwie. Zwyciężyła jej rówieśniczka, Austriaczka Doris Guenther. Druga była inna Austriaczka - Heidi Neururer, która w 1/8 finału wyeliminowała Polkę.

więcej »
We mgle i deszczu
28.02.2010 03:09 -

Faworytem snowboardowego giganta był lider PŚ - Austriak Benjamin Karl. Najlepiej we mgle i deszczu czuł się jednak 35-letni Kanadyjczyk Jasey Jay Anderson.

więcej »
Holenderka mistrzynią akwaplanacji
27.02.2010 01:37 -

30-letnia Holenderka Nicolien Sauerbreij do tej pory nie zdobyła żadnego medalu na igrzyskach (8 lat temu była 24., a 4 lata temu 12.), ani na MŚ. W tym sezonie dominuje w Pucharze Świata i dlatego jej triumf nie jest niespodzianką.

więcej »
Show Shauna
18.02.2010 05:29 -

To co wyprawiał w "rurze" rudowłosy i długowłosy Amerykanin Shaun White było wprost nieprawdopodobne. Skoki na wysokość 8-9 metrów, fantastyczne ewolucje w powietrzu. To bez wątpienia arcymistrz snowboardowego halfpipe'u.

więcej »
Obronił tytuł w szalonym sporcie
16.02.2010 00:38 - RK

Niespełna 34-letni Amerykanin Seth Wescott obronił tytuł mistrza olimpijskiego sprzed 4 lat w szalonej konkurencji jaką jest snowboardowy cross.