Strona główna > Sporty zimowe > Saneczkarstwo
Staszulonek ósmą saneczkarką świata2010-02-17 01:18:00 RK

Ze średnią prędkością 134-135 kilometrów na godzinę zjeżdżała po torze saneczkowym Whistler Sliding Centre Polka Ewelina Staszulonek, by zająć ósme miejsce w olimpijskiej rywalizacji.

W pierwszych dwóch ślizgach zajmowała 10. miejsce. Dziś, w trzecim, pojechała znakomicie. Była szósta i awansowała na 9. pozycję. W ostatnim spisała się prawie na medal. Miała czwarty czas (!) i przesunęła się jeszcze o jedno "oczko" wyżej, zajmując ostatecznie 8. lokatę. Ewelina Staszulonek osiągnęła swój olimpijski sukces w przededniu 25. urodzin.

Mistrzynią olimpijską została 27-letnia Niemka Tatjana Huefner. Jej wyższość nad resztą stawki była bezdyskusyjna. Niemka była faworytką zawodów. Od trzech lat jest najlepszą saneczkarką Pucharu Świata, w 2007 i 2008 zdobyła mistrzostwo świata, a na poprzednich igrzyskach wywalczyła brąz. W Vancouver nie miała sobie równych.

Ewelina Staszulonek: Sanki są dla mnie jak małe ferrari