Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
Ciężki bój Armatury Elitesek AZS UEK Kraków w Mysłowicach2012-02-05 21:30:00

Po zaciętym boju siatkarki Armatury Elitesek UEK Kraków pokonały w wyjazdowym meczu Silesię Volley Mysłowice/Chorzów 3-2. Krakowianki

Silesia I Volley Mysłowice/Chorzów - Armatura Eliteski AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 2:3 (25:23; 15:25; 22:25; 26:24; 10:15)

Silesia: Olszówka, Najmrocka, Wysocka, Furtak, Bojdak, Wawrzyniak, Adamska (libero) oraz Gałek, Sowała, Andrysiak.
Armatura Eliteski AZS UEK: Ordak, Jaroszewicz, Baran, Kubieniec, Połeć, Walawender, Borek (libero) oraz Sachmacińska, Starzyk-Bonach, Kuskowska, Żochowska.

Po kilku wymianach punkt za punkt na prowadzenie 10:5 w pierwszym secie wyszły gospodynie, ale krakowianki szybko odrobiły straty (12:12) i odtąd walka była wyrównana.W końcówce dwa ataki Barbary Furtak i blok Karoliny Bojdak rozstrzygnęły losy pierwszego seta na korzyść Silesii.

Przed drugim setem trener Klocek zmienił ustawienie. Na przyjęcie wysłał Agnieszkę Starzyk-Bonach i Justynę Sachmacińską, a na prawe skrzydło wróciła Żaneta Baran, która zaczęła na przyjęciu. Baran w drugim secie zdobyła 8 punktów, co przy dobrej grze także Starzyk-Bonach i Sachmacińskiej zaowocowało wygraną Elitesek 25:15.

W trzecim secie gra się wyrównała, ale krakowianki kontrolowały przebieg gry. Prowadziły 8:4, 13:913). Gorąco mogło się zrobić jeszcze w końcowych fragmentach seta, gdy punkt zdobyła Magdalena Olszówka (22:24), ale Żaneta Baran i Agnieszka Starzyk-Bonach przesądziły o wygranej w tej partii.

Początek czwartej części meczu także był zacięty. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ekonomistki dobrze grały blokiem,  a rywalki przy ponawianiu ataków atakowały w aut. Dzięki temu przyjezdne prowadziły 14:11, 20:16 i wydawało się, że losy meczu są przesądzone. Ale ambitnie grające mysłowiczanki odrobiły straty i na przewagi dprowadziły do tie-breaka.

Gospodynie lepiej go zaczęły, a  przy zmianie stron prowadziły 8:6, potem jeszcze 9:8. Gdy wkrótce na zagrywce pojawiła się wtedy Iwona Kuskowska Armatura pociągnęła serią punktów. Kuskowska zaserowała w aut, gdy było 14:10 dla jej zespołu. Mecz zakończyła w kolejnej akcji Jaroszewicz.