Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
PTPS Piła rywalem Muszynianki w Pucharze Polski, Armatura Eliteski nie dały rady2012-01-15 16:29:00

Pięciu setów potrzebowały siatkarki PTPS-u Piła, by wywalczyć w Krakowie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. I-ligowa Armatura Eliteski AZS UEK Kraków wysoko ustawiła poprzeczkę grającym w ekstraklasie rywalkom.

Armatura Eliteski AZS UEK Kraków - PTPS Piła 2:3 (25:27, 25:23, 15:25, 25:22, 13:15)

Armatura Eliteski AZS Kraków: Starzyk-Bonach, Walawender, Jaroszewicz, Kubieniec, Żochowska, Połeć, Borek (libero) oraz Ordak, Rzenno, Baran, Kuskowska.
PTPS: Brown, Martałek, Kaczmar,  Kosmatka, Paszek, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Hudima.

W sobotę oba zespoły grały w swoich ligach. Krakowianki łatwo pokonały Jedynkę Aleksandrów Łódzki, zespół z Piły mocno napracował się nad pokonaniem Stali Mielec, stoczył tam aż pięć setów. Tyle samo czekało go w Krakowie. W wyrównanych dwóch pierwszych setach zespoły podzieliły się wygranymi, po które sięgały w końcówkach.  W trzecim secie pilanki od razu odskoczyły rywalkom (2:7, 6:14, 11:18), wygrały do 15.

Armatura Eliteski wyrównały stan meczu w czwartym secie. Tym razem to one od początku prowadziły (6:2, 13:10), ale dały się dopędzić już na 13:13, by za chwilę przegrywać 13:15. Nie poddały się jednak, odrobiły stratę i jeszcze raz wyszły na prowadzenie (18:15, 19:16) . Końcówka była bardzo emocjonująca, od stanu 22-22 krakowianki zdobyły jednak trzy punkty z rzędu, ostatni po ataku Walawender.

O awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski decydował więc tie-break, w którym przyjezdne od stanu 3-3 co prawda częściej były na prowadzeniu, ale w końcówce to Armatura prowadziła 11:10, 12:11, decydujące piłki należały do zespołu z Piły.  Blokiem przypieczętował wygraną 15:13 i 3:2 w całym spotkaniu.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała, Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz, Tauron PTPS Piła - Bank BPS Muszynianka, MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław, PTPS Piła - Bank BPS Muszynianka.