Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze najmłodsi > I liga (Kraków)
Borussia i Leeds na pierwsze urodziny Akademii Piłkarskiej 212010-06-24 18:12:00 RK

Akademia Piłkarska 21, szkółka założona przez Marka Koniecznego, Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego, obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji w najbliższy weekend odbędą się małe uroczystości, a główną atrakcją będzie międzynarodowy turniej trampkarzy z rocznika 1999. Wezmą w nim m.in. udział mali piłkarze z Borussii Dortmund i Leeds United.

Jednym z patronów medialnych I Urodzin Akademii jest sportowetempo.pl

Uczestnicy międzynarodowego turnieju o Puchar Akademii Piłkarskiej 21 im. Henryka Reymana (rocznik 1999):

Borussia Dortmund
Leeds United
Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Lechia Gdańsk
Hutnik Kraków
Akademia Piłkarska 21
Akademia Piłkarska 21 II

Turniej zostanie rozegrany na obiektach J&J Sport Center w Krakowie-Skotnikach (ul. Winnicka) w sobotę w godz. 9.30-15 i w niedzielę w godz. 9-15. W piątek ma się odbyć uroczyste losowanie z udziałem uczestników, wzorowane na ceremoniach z okazji MŚ czy ME.

- Chcemy, żeby ten turniej różnił się od innych, dlatego w sobotę po południu zabierzemy drużyny na wycieczkę po Krakowie, gościom z zagranicy pokażemy Wieliczkę, wieczorem będzie do dyspozycji basen. Słowem, nie tylko piłka - mówi Marek Konieczny, pomysłodawca i współzałożyciel Akademii. - Na turnieju będzie obecny Mirosław Szymkowiak, Tomasz Frankowski ma zgodę od klubu, by dojechać na niedzielę, może pojawi się któryś z zawodników Wisły, może trener Kasperczak...

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 czerwca, odbędą się także cztery inne turnieje ogólnopolskie - dla roczników 2000, 2001, 2002 i 2003. Zaprzyjaźnione drużyny rozegrają po kilka meczów, w których wynik i ilość strzelonych bramek zejdzie na drugi plan. Najważniejsza będzie radość gry i wspólna zabawa.

- Jest to zgodne z naszą filozofią wyznawaną w Akademii, która polega na tym, że uciekamy od ścigania się wynikami w najmłodszych grupach - wyjaśnia Marek Konieczny.

W sobotę od 9 do 15 odbędzie się turniej dla rocznika 2001, od godz. 15 do 19 grać będą roczniki 2000 i 2002, a w niedzielę od 9 do 15 - rocznik 2003.

Wśród uczestników znajdą się zespoły z całego kraju - m.in. z Wrocławia, Łodzi, Białegostoku, ze Śląska (Zagłębie, GKS, Siódemka Tychy) i wiele ekip z Krakowa (Hutnik, Cracovia, Borek, Skawinka). Przez dwa dni w tych czterech kategoriach powinno na boiskach pojawić się w sumie ok. 450 chłopców.

- Rozczarowaniem dla nas jest fakt, że nie zagra żadna drużyna Wisły Kraków. Zapraszaliśmy, ale powiedziano nam, że wszyscy będą od soboty na wakacjach - mówi Marek Konieczny.

Dla rocznika 2004 przewidziano w sobotę tory przeszkód, zabawy, slalomy, a dla wszystkich upominki.

- Zapraszamy dzieci z całego Krakowa, nasza oferta jest otwarta dla wszystkich, na pewno nikt nie będzie się nudził - zachęca Marek Konieczny.

O Akademii słów kilka...

Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana powstała rok temu, w maju. Pomysłodawcą był Marek Konieczny, były kierownik drużyny Wisły Kraków. Pomysłem zaraził byłych piłkarzy spod znaku "Białej Gwiazdy" - najpierw Tomasza Frankowskiego (21 w nazwie to od numeru jego koszulki...), później dołączył Mirosław Szymkowiak.

Akademia jest stowarzyszeniem kultury fizycznej, a wśród jej 15 założycieli są także m.in. Kazimierz Moskal, Bogdan Zając, Krzysztof Bukalski, Marcin Baszczyński, Radosław Sobolewski czy Arkadiusz Głowacki.

- Rok naszej działalności oceniam pozytywnie - mówi Marek Konieczny. - Rozwinęliśmy się w tym czasie, graliśmy w ponad dwudziestu turniejach krajowych, reprezentowaliśmy Kraków w turnieju we Frankfurcie, nasze drużyny występowały w młodzieżowych rozgrywkach ligowych. W sumie w zajęciach w naszej szkółce uczestniczy 160 chłopców, najstarsi z rocznika 1999, najmłodsi z rocznika 2005. Chcemy, aby było ich jeszcze więcej, dlatego trzy razy w roku organizujemy nabór. Wychować piłkarza to nasze marzenie i cel.

- Chcemy się rozwijać jeszcze bardziej dynamicznie, nawiązujemy kontakty z klubami europejskimi
- kontynuuje Marek Konieczny. - Właśnie podpisujemy umowę z Leeds, nasi trenerzy będą się uczyć od Anglików. Dobrze układa się nasza współpraca z władzami miasta. Szkoda tylko, że przez ten rok nie udało się znaleźć dużej firmy, która zechciałaby być naszym strategicznym sponsorem. 

Aktualnie zajęcia w Akademii prowadzą trenerzy: Marek Konieczny, Mirosław Szymkowiak, Jarosław Dzierżak, Marcin Pasionek, Rafał Kotula. Pomagają ponadto dwaj studenci AWF ze stopniem instruktora, pani od aerobiku i fitnessu, trener od bramkarzy.


RK
ap21a.jpg


WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty