Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze najmłodsi > I liga (Kraków)
10-latkowie z Małopolski najlepsi w kraju, pojadą na Santiago Bernabeu!2009-09-06 18:46:00 MAS

Reprezentacja Małopolski do lat 10 wygrała turniej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Drużyna chłopców złożona z zawodników Dunajca Nowy Sącz, Sandecji i Cracovii zwyciężyła w łódzkim finale imprezy i w nagrodę zwiedzi legendarny stadion Realu Madryt, zobaczy na żywo mecz "Królewskich" i zagra przeciwko hiszpańskim rówieśnikom.


W tegorocznej, 9. już edycji turnieju, wzięło udział 26 tysięcy dziewcząt i chłopców! Do finału, który w ten weekend odbywał się na obiektach łódzkiego Widzewa awansowało po 8 najlepszych w kraju drużyn dziewcząt i chłopców (miały 12-osobowe kadry, w meczu grało po 5 zawodników z pola i bramkarz). Odbyły się najpierw eliminacje w grupach, a potem półfinał i finał.

 

Małopolanie, prowadzeni przez trenerów Jarosława Dzierżaka i Jacka Ruchałę, w grupie przegrali z rówieśnikami z Zachodniopomorskiego 3-4 (bramki: Karol Matras, Oliwier Bogusławski, Marek Mróz), pokonali reprezentację Lubuskiego 6-1 (Michał Feliks 2, Artur Ruchała, Kacper Jodłowski, Matras, Bogusławski), a następnie ulegli Łodzi 1-3 (Ruchała). Z kompletem zwycięstwem do półfinału awansowali łodzianie, pozostałe drużyny miały po jednym zwycięstwie, Małopolska z najlepszym bilansem bramek awansowała do półfinału z 2. pozycji. - Mecz półfinałowy miał dramatyczny przebieg, w regulaminowym czasie był remis 1-1, bramkę dla nas zdobył Ruchała, zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W serii po trzy wygraliśmy 2-1 po trafieniach Ruchały i Mroza – opowiada trener Jarosław Dzierżak. – W finale znów spotkaliśmy się z Łodzią i tym razem to my byliśmy górą. Dzięki zwycięstwu 3-1 (bramki Bogusławski, Mróz, Köhli) wygraliśmy cały turniej i wspaniałą nagrodę. Chłopcy pojadą na mecz Realu prawdopodobnie w październiku. Chcielibyśmy podziękować Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Wsparł nas dzięki czemu mogliśmy wziąć udział w dwutygodniowym grupowaniu we Wronkach, w czasie którego odbyły się półfinały turnieju "Z podwórka na stadion", a także pojechać na finały do Łodzi.

10-latkowie z Małopolski, aby awansować do finału, przeszli wieloetapowe eliminacje.. W finale wojewódzkim znalazły się drużyny z Nowego Sącza i Krakowa i z nich została powołana reprezentacja Małopolski, która tak dzielnie walczyła w Łodzi.

 

Oni są najlepsi w Polsce

Filip Bębenik, Karol Matras, Artur Ruchała, Bartłomiej Köhli, Mateusz Jurczak, Krzysztof Luberda (wszyscy Dunajec Nowy Sącz), Nikodem Gniecki, Marek Mróz (obaj Sandecja Nowy Sącz), Oliwier Bogusławski, Michał Feliks, Konrad Wąsik, Kacper Jodłowski (wszyscy Cracovia).


MAS


WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty