Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

2-1 Stolarski 55
3-1 Kamiński 60 (karny)
4-1 Zając 85
5-1 Zając 90
Sędziował Paweł Kukla (Kraków). Żółte kartki: Prażnowski - Mazanek. Czerwona kartka: Stolarski (Wisła, 80, kopnięcie przeciwnika). Widzów 100 (mecz na boisku Zwierzynieckiego).
WISŁA: Kocoń – Oleksa, Kolanko, Lech, Szywacz – Stolarski, Prażnowski, Guedes (54 Bartoszewicz), Ferens (46 Downar-Zapolski) – Termanowski (75 Ślęczka), Kamiński (65 Zając).
CRACOVIA: Potyran – Moskal, Duszyk, Nawrocki, Dobrzański (70 Kapera) – Bębenek, Panek, Ścieszka, Mazanek – Wzorek (61 Ropski), Mitana.

Wisła, w ramach przygotowań do dwumeczu I rundy MP z Górnikiem Zabrze, rozegrała derby z Cracovią. Podopieczni trenera Dariusza Marca zwyciężyli wysoko, 5-1, zdobywając ostatnie dwa gole w dziesiątkę.

Prowadzenie objęły Pasy z kontry, a gola uzyskał Ścieszka z podania Wzorka. Wiślacy niebawem wyrównali, Stolarski przelobował bramkarza będąc z nim oko w oko. W dalszej części I połowy przeważała Biała Gwiazda, ale rywale parę razy groźnie zaatakowali.

Po przerwie przewaga mistrzów Małopolski wzrosła i po kwadransie było już 3-1. W głównej roli wystąpił Stolarski, który najpierw celnie główkował po wrzutce Oleksy, a następnie zarobił karnego. Jedenastkę, podyktowaną za faul na nim, wykorzystał Kamiński. Wiślacy zmarnowali kilka świetnych sytuacji, a poprawili dorobek bramkowy dopiero wtedy gdy grali w dziesiątkę (czerwona kartka dla Stolarskiego za kopnięcie przeciwnika). Oba gole wypracował Ślęczka, a akcje skutecznie sfinalizował Zając.