Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
MLJS: SMS lepszy od Krakusa (FOTOGALERIA)2012-05-19 13:40:00

Niedzielny mecz sąsiadów w tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych nie przyniósł spodziewanych emocji. Krakus nie sprostał SMS, ale trener Maciej Trzcionka miał problemy kadrowe. Przez cały tydzień chorował Radosław Kuligowski, stąd pojawił się na murawie dopiero w końcówce.

Krakus Nowa Huta - SMS Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Rudziński 39

Sędziowali: Michał Krzyżak - Janusz Fliśnik, Maksymilian Imioło (Kraków). Żółte kartki: Antolak, Woźniak. Czerwona kartka - Woźniak (90+1, druga żółta).

KRAKUS: Podstawa - Doniec (67 Kuligowski), Bartosz, Sularz, Michalski - Ryszawy, Fudali, Kuziel, Jurek (67 Kozicki) - Ciastoń, Groeger.

SMS: Janas - Antolak, Lis, Kret, Gąsiorek - Mrożek, Rudziński, Woźniak, Sadecki (78 Stojke) - Dziadura (64 Ogorzały), Chłoń.

Nie było to wielkie widowisko. Wprawdzie trwała zacięta walka w środkowych rejonach boiska, ale czym bliżej bramki tym gorzej. Najwięcej emocji było pomiędzy 15 a 17 minutą. Wówczas Krakus miał trzy okazje do objęcia prowadzenia, lecz żadnej nie wykorzystał. Groeger i Ryszawy przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem, a Bartosz z 10 metrów nie trafił czysto w piłkę, choć nikt go nie atakował.

Goście dwa razy stanęli przed szansami do skorzystania z nieporozumień w defensywie nowohucian. W 33 minucie Chłoń posłał futbolówkę obok słupka, ale sześć minut później nie pomylił się już Rudziński. Odpuszczony w kryciu przymierzył z 10 metrów pod poprzeczkę.

Po zmianie stron niewiele działo się na murawie. SMS szanował piłkę i opóźniał grę, a Krakus nie miał atutów, aby poważnie zagrozić Janasowi. Dopiero w 85 minucie przed szansą na wyrównanie stanął Groeger, ale z zaledwie pięciu metrów nie trafił z woleja w światło bramki.