Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

MLJS: Unia Tarnów - Dunajec/Start Nowy Sącz 5-2 (2-1)

4-2 Korzeniowski 75
5-2 Adamski 85
UNIA: Stylski - Bachula, Urbanek, Orlik, Nowak - Sojda (60 Korzeniowski), Szczerba (70 Kamiński), Adamski, Wiśniowski (80 Łukasik) - Tyrka (60 Małysiak), Wróbel (60 Chmielarz).
DUNAJEC: Myrlak - Zawada (70 Hyclak), Ciężkowski, Szkaradek, Jabłoński, Ligarski, Majka, Orzeł, Zygmunt (70 Waligóra), Migacz (55 Zapart), Golonka.

Po 20 minutach tarnowianie prowadzili 2-0. Najpierw Wróbel celnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego, a niebawem Wiśniowski wykorzystał nieporozumienie Jabłońskiego i Myrlaka posyłając piłkę do pustej bramki. Wówczas goście ruszyli do ataku. Swoje sytuacje mieli Ligarski, Golonka i Orzeł. W końcu Golonka strzelił kontaktowego gola. Długą piłkę zagrał Majka, napastnik sądeczan przyjął ją na 16. metrze na klatkę piersiową i uderzył z woleja w "okienko". Przed przerwą okazję sam na sam miała Unia, ale próba lobowania bramkarza była niecelna.

Po przerwie Dunajec znów ruszył do ataków i Golonka w 60. minucie wyrównał, wykorzystując sytuację 1 na 1. Od tego momentu obie drużyny zapomniały o obronie, lecz napastnicy seryjnie marnowali okazje. W końcówce Jaskółki zagrały jednak skutecznie, zdobywając trzy gole!

Najpierw Kamiński wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola, następnie Korzeniowski strzelił z 16 m i piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki, a wynik ustalił Adamski nie marnując sytuacji sam na sam.

- Mecz był pożegnaniem rocznika 93, a zwłaszcza świeżo upieczonych drugoligowców - Wróbla, Sojdy, Adamskiego i Szczerby. Cała czwórka kończąca wiek juniora weszła do kadry seniorów Unii, dwaj z nich zdobyli dziś nawet bramki - powiedział Daniel Bartkowski, trener Unii.