Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Gol Szewczyka dał zwycięstwo Młodej Wiśle2012-05-19 23:39:00

Wisła Kraków pokonała Zagłębie Lubin 1-0 w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Szewczyk.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1-0 (1-0)

1-0 Michał Szewczyk 20
Żółte kartki: Arian, Moskal – Kowalski.
WISŁA: Kocoń – Moskal, Piwowarczyk, Stanek, Arian – Szewczyk (89 Kaganek), Brud, Małecki, Mordec (46 Pułka), Rojewski (79 Tomalski) – Kamiński (85 Kolanko).
ZAGŁĘBIE: Skrzyniarz – Famulski, Magdziak (46 Łasicki), Kowalski, Kowalewski (46 Malarowski) – Pisarczuk (46 Bonecki), Kusowski (66 Tomyk), Gałach, Azikiewicz – Szczepaniak, Sołtyński (66 Martynowicz).

Do przerwy było 1-0, ale goli mogło paść więcej. W 7. minucie po kontrze Zagłębia na pustą bramkę strzelał Piotr Azikiewicz, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi do siatki rywali trafił Łukasz Rojewski, lecz sędzia nie uznał gola, dopatrując się pozycji spalonej. W 20. minucie Dawid Kamiński dośrodkował z prawej strony w pole karne lubinian, gdzie zupełnie niepilnowany Michał Szewczyk z około 10 metrów silnym strzałem posłał futbolówkę do bramki. 11 minut później Jan Kocoń wykazał się bardzo dobrą interwencją, broniąc mocny strzał z woleja Szymona Sołtyńskiego. 5 minut później do bramki Białej Gwiazdy mógł trafić Ariel Famulski, ale po jego strzale z 16 metrów po ziemi piłka minęła słupek. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć na 2-0, ale golkiper Zagłębia w 39. minucie obronił trzy strzały krakowian, oddane w zamieszaniu pod bramką drużyny gości, w tym dwa z kilku metrów.

Gol, zdobyty przez Wisłę w pierwszej połowie, był jedynym, jaki kibice oglądali w tym spotkaniu, chociaż w drugiej części gry obie drużyny miały okazje do strzałów. Lubinianie w końcówce wyprowadzili kilka groźnych kontr, jednak żadna z nich nie zakończyła się wyrównaniem. Z kolei gospodarze w doliczonym czasie mogli przypieczętować swoje zwycięstwo drugim trafieniem. Znowu jednak w zamieszaniu podbramkowym bramkarz Zagłębia nie dał się pokonać.

Wiślaków czeka jeszcze jedno zaległe spotkanie w Młodej Ekstraklasie. Podopieczni trenera Kulawika 24 maja zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce i będzie to mecz kończący rozgrywki w sezonie 2011/2012.