Okocimski Brzesko -Krakus Nowa Huta 0-8 (0-2)

0-7 Bartosz 80
0-8 Sapała 85

KRAKUS: Podstawa (46 Broda) - Majcher, Palonek, Kuligowski (68 Kubuśka), Kozicki - Biela, Bartosz, Kardas - Ryszawy (56 Jurek), Ciastoń (60 Sapała), Groeger (46 Doniec).

Krakus awansował w ostatniej kolejce na piąte miejsce, przed Cracovię.

- Zależało nam na tym, chcieliśmy wyprzedzić Cracovię licząc na jej porażkę z Wisłą. Przez pierwsze pół godziny mecz był jednak męczący, nie mogliśmy przełamać oporu Okocimskiego. Zdobyty gol okazał się punktem zwrotnym. Gospodarze stracili motywację, a my nabraliśmy ochoty do gry. Po przerwie mieliśmy niemal stuprocentową skuteczność - skomentował Maciej Trzcionka, trener Krakusa.

Pierwszego gola zdobył Bartosz, który dostał piłkę po stałym fragmencie, obrócił się, zastawił i z bliska uderzył do siatki. Przed przerwą podwyższył Kardas precyzyjnym strzałem z 8 metrów po tym jak futbolówkę wycofał do niego Ciastoń.

Na początku II połowy nowohucianie w ciągu 7 minut zadali cztery nokautujące ciosy! Najpierw do bramki trafił po indywidualnej akcji Majcher, następnie Ciastoń z podania Majchra. Po chwili, po akcji prawą stroną i paru podaniach, Ryszawy huknął z 17 m w prawy róg. A za moment Ciastoń dostał prostopadłą piłkę od Bieli i w sytuacji sam na sam podcinką pokonał bramkarza. W 55. minucie było 6-0 dla gości! Ostatnie dwie bramki padły dopiero w końcówce. Bartosz główkował z bliska, a Sapała - po prostopadłym podaniu - "okiwał" wychodzącego golkipera gospodarzy i skierował futbolówkę do pustej bramki.