Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

Górnik Wieliczka - Dunajec/Start Nowy Sącz 2-3 (0-3)

1-3 Rudzik 70
2-3 Juras 80
GÓRNIK: Papież - Żak, Habuda, Kulma, Mazur - Bułat, Gabryś (Górni), Rudzik - Szot (Machna), Rajczyk (Juras), Ślęczka.
DUNAJEC: Płaneta - Jabłoński, Ciężkowski, Lizoń, Zawada, Majka (Borzęcki), Ligarski, Bajorek (Orzeł), Nowak (Zapart), Zygmunt, Golonka.

"Spotkanie o 6 punktów" wygrali sądeczanie. Do przerwy strzelili na boisku Węgrzczanki (tu odbywał się mecz) trzy gole, ale po przerwie widać było po nich zmęczenie. Wieliczanie do końca meczu starali się odrobić straty. Ta sztuka się jednak nie udała i punkty pojechały do Nowego Sącza.

Mecz rozpoczął się od ataków wieliczan. To oni stworzyli w pierwszych minutach sytuacje to zdobycia bramki. Wykonywali kilka rzutów rożnych, a strzał z rzutu wolnego bardzo dobrze obronił Płaneta.

Dość nieoczekiwanie w 12. minucie po rzucie rożnym Golonka wyprowadził gości na prowadzenie i Dunajec zaczął dominować. Kilka minut później ponownie Golonka przedarł się prawą stroną, próbował dośrodkować, ale lot piłki przeciął Bułat i pechowo dla gospodarzy skierował piłkę do własnej bramki. Po kolejnym kornerze, w zamieszaniu w polu karnym, Ligarski mocnym strzałem z prostego podbicie zdobył 3. bramkę dla gości. Gdy wydawało się, że zawodnicy Górnika są rozbici w ostatniej minucie I połowy przycisnęli gości, ale sądeczanie wyszli z tarapatów obronną ręką.

Druga połowa to całkowita dominacja gospodarzy, choć sądeczanie też stworzyli kilka sytuacji. W 70. minucie Rudzik strzelił na 1-3. Po paru minutach Golonka w sytuacji sam na sam z Papieżem przeniósł piłkę nad bramką. Następnie gospodarze trafili dwa razy w boczną siatkę. Z kolei po rzucie rożnym strzał Orła głową minął o centymetry bramkę gospodarzy. Po kontrze Nowak trochę za mocno zagrał do Golonki, który minął się z piłką na 5. metrze.

Gospodarze w końcu strzelili na 2-3. Starali się pójść za ciosem, ale ich ataki kończyły się na obrońcach sądeckich albo na bramkarzu. Do końca wynik się nie zmienił i to zawodnicy Dunajca cieszyli się z 3 punktów.