Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

Garbarnia Kraków - Orzeł Dębno 3-0 (2-0)

1-0 M. Homoncik 25
2-0 Kasprzak 45
3-0 M. Homoncik 52
Sędziowali: Paweł Kukla oraz Piotr Turcza i Paweł Kowalski (Kraków). Mecz bez kartek.
GARBARNIA: Bruzda - Rojek, Piechówka,Wlazło, Krajewski, Wilk (60 Kwit), J. Barabasz (85 Talkowski), Kasprzak, Kulanica (65 Mirończuk), Żur (75 Kaczor), M. Homoncik (85 Ząbczyk).
ORZEŁ: Kusion - Damian Hebda, Ogar (80 K. Gurgul), Siemieniec (75 Bojdo), K. Hebda, F. Gurgul (46 Wawryka), M. Hamowski, Ł. Hamowski, Rylewicz, Przeklasa (85 Czesak), Dominik Hebda.

Juniorzy starsi Garbarni zgodnie z oczekiwaniami byli wyraźnie lepsi od rywali z Dębna. Orzeł tylko do przerwy zagroził bramce ‚Brązowych”. Nastąpiło to po dwóch strzałach Dominika Hebdy, ale w obu sytuacjach sprawił się jak należy Bruzda. Jedno z tych zagrożeń był konsekwencją popełnienia błędu przez Piechówkę. Już przy stanie 1-0 stoper Garbarni ponadto nie wykorzystał rzutu karnego, za sfaulowanie Kasprzaka przez Kusiona. Golkiper Orła jednak odkupił winę, broniąc przyziemny strzał Piechówki z 11. metra.

Garbarnia i tak jednak schodziła z dwubramkową zaliczką na przerwę. Najpierw, po centrze Kasprzaka, piłkę popisowo przyjął na pierś Homoncik i pewnie trafił do siatki. Krótko przed gwizdkiem na pauzę Kasprzak przejął piłkę zbyt krótko wybitą przez Kusiona i za moment oddał z 20 metrów efektowny strzał w górny róg bramki. Wynik ustalił Homoncik, któremu asystował Rojek. Rozmiary zwycięstwa mogły być wyższe, kolejne gole już nie padły.

- Ale i tak jestem zadowolony z wygranej oraz poziomu gry. Dziś panowały bardzo trudne warunki, padał deszcz i wiał porywisty wiatr. Niemniej, właśnie grając pod silny wiatr, w drugiej połowie zawodnicy wciąż stwarzali dogodne sytuacje. Jedna z nich została zamieniona na gola - powiedział trener Garbarni, Robert Włodarz. W podobnym tonie podsumował mecz kierownik drużyny, Jerzy Wojciechowski.