Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

Hutnik Kraków - Okocimski Brzesko 4-1 (1-0)

4-0 Lubera 75 (asysta Murzyn)
4-1 Ważydrąg 83

Sędziował Robert Marciniak (Kraków).
HUTNIK: Norbert Jasowicz (75 Dawid Marosek) - Jakub Cieśla (63 Kamil Krawczyk), Michał Dudek, Filip Cyganek (46 Łukasz Białkowski), Mateusz Lampart, Kamil Górka, Mariusz Sierakowski, Łukasz Murzyn (75 Rafał Nawrot), Szymon Witek, Damian Lubera, Patryk Warylak (75 Jakub Orłowski).

Hutnicy od początku ruszyli do ataków, ale piłka nie chciała wpadać do bramki rywali. Udało się to w I połowie tylko raz, kiedy w 22. minucie, po podaniu Mariusza Sierakowskiego, Patryk Warylak wykończył akcję, posyłając piłkę obok bramkarza Okocimskiego do siatki. Do przerwy pomimo ogromnej przewagi (przeciwnicy zaledwie 3-krotnie przekroczyli połowę boiska) tylko 1-0.

W drugiej odsłonie scenariusz był podobny, zdecydowana przewaga gospodarzy i kolejne strzały - w 47. minucie Łukasza Murzyna, a w 49. Szymona Witka - ale bez efektu. Dopiero po zamieszaniu podbramkowym Michał Dudek podwyższył na 2-0. Hutnicy w końcu udokumentowali swoją przewagę. Najpierw ponownie trafił Patryk Warylak, a czwartego gola strzelił Damian Lubera uderzeniem pod poprzeczkę. Na koniec goście, po jednej z nielicznych kontr, uzyskali honorowe trafienie.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Michał Dudek, który zagrał po profesorsku, a swój występ udokumentował bramką. Był bezbłędny w destrukcji, a dodatkowo kierował młodą obroną Hutnika.