Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
XVIII OOM: 1-0 Małopolski2012-07-03 20:52:00 RK

Rozpoczął się turniej piłkarski XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MAŁOPOLSKA 2012. Reprezentacja chłopców Małopolskiego ZPN U16 pokonała w swym pierwszym meczu Śląsk 1-0 (0-0).

Mecz na stadionie krakowskiego Wawelu był wyrównany z lekką przewagą gospodarzy. Zawodnikom nie sprzyjała pogoda, padał deszcz, a z powodu opadów gradu sędzia nawet przerwał grę na 10 minut. W tych trudnych warunkach zwycięstwo odniosła Małopolska, a zwycięskiego gola strzelił na 2 minuty przed końcem, w 78. minucie, Wdowiak. Uderzył on z ok. 20 metrów w samo "okienko" - piękny gol!

Warmińsko-Mazurski ZPN - Wielkopolski ZPN 3-1
Gole: Damian Garbacik, Oskar Zawada, Dariusz Wróblewski (samob.) - Gracjan Goździk

Opolski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-5
Gole: Bartosz Lekki, Paweł Bochniewicz, Ireneusz Brożyna, Patryk Rusin, Przemysław Pyrek

W środę 4 lipca 2. kolejka spotkań. W grupie A, na boisku Wawelu, o godz. 11 Pomorski ZPN zmierzy się ze Śląskim ZPN, a o godz. 16 Małopolska zagra z Mazowszem. W gr. B w Zabierzowie o godz. 11 Wielkopolski ZPN spotka się z Opolskim ZPN, a o 16 Podkarpacki ZPN z Warmińsko-Mazurskim ZPN.

Wyniki I dnia turnieju dziewcząt:
Grupa A:
Wielkopolski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 5-0
Gole: Natalia Stasikowska 2, Marta Kieszkowska, Klaudia Łasicka, Ewa Pajor

Śląski ZPN - Małopolski ZPN 2-2, karne 4-5
Gole: Natalia Rzyta, Małgorzata Mesjasz - Aleksandra Nieciąg, Gabriela Grzywińska