Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > I liga
Niespodzianka w Niecieczy, Flota zaskoczyła faworyta w ostatniej minucie

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 2-3 (0-1)

2-3 Damian Misan 90
Sędziował Rafał Rokosz. Żółte kartki: A. Baran - Opałacz, Śpiączka.
FLOTA:  Waśków - Fryc (70 Jasiński), Kieruzel, Udarević (52 Śpiączka), Zalepa, Opałacz, Chyła, Ostalczyk, Bodziony, Nnamani (71 Misan), Arifović.
TERMALICA: Nowak  - Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki - Pawlusiński, Lipecki, Baran (86 Kubowicz), Biskup (59 Szałęga) -  Rybski, Drozdowicz.

Dramatyczny mecz w Niecieczy zakończył się dużą niespodzianką. Flota wygrała na terenie dotychczasowego wicelidera pierwszy mecz wiosną, co dało jej duży awans w tabeli i mocno namieszało w czołówce. Termalica teoretycznie spadła na 3. miejsce, ale ma tyle samo punktów co Pogoń Szczecin.

Gości po raz pierwszy prowadził w roli pierwszego trenera Ryszard Kłusek. Dotychczasowy asystent zastąpił zwolnionego po porażce z Sandecją Krzysztofa Pawlaka. Miał szczęście poprowadzić zespół do cennej wygranej.

Niespodzianką pachniało już po pierwszej połowie, bo Flota prowadziła 1-0. Po ładnej akcji zespołu, Ostalczyk minął Czerwińskiego i Plevę w polu karnym i strzałem w bliższy róg pokonał Nowaka. Aktywność Termaliki - próby uderzeń, konstruowania akcji - kończyły się bez efektu.

Gospodarze ostro zabrali się do pracy po przerwie i w 64 min osiągnęli cel. Jarecki dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Czerwińskiego, a ten strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi. Cztery minuty później niecieczanie prowadzili już 2-1. Drozdowicz wykorzystał znakomite podanie,  zgrał sobie piłkę i strzelił w dalszy róg.
W 83 min mogło być po sprawie - Szałęga po wymianie podań z Rybskim, uderzył tuż obok słupka, a za chwilę był już remis. Bodziony świetnie podał do Ostalczyka, a ten znów wpisał się na listę strzelców.
A to nie był koniec osiągnięć Floty w Niecieczy. W 90 min Misan zamienił na zwycięskiego gola dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Zgodnie z nowymi zasadami układania tabeli w trakcie sezonu Termalica, która ma tyle samo punktów co Pogoń Szczecin,  teoretycznie spadła na 3. miejsce, ale faktycznie ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań i gdyby sezon kończył się dziś to ona byłaby na premiowanym awansem 2. miejscu.