Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Lech Poznań - Polonia Bytom 1-0 (1-0)

1-0 Rudnevs 6
Sędziował Daniel Stefański z Bydgoszczy. Żółte kartki: Rudnevs - Sawala, Hricko, Tymiński. Widzów 21 883.
LECH: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, Henriquez - Peszko (67 Kiełb), Injac, Kriwiec, Wilk (54 Możdżeń), Stilić (76 Djurdjević) - Rudnevs.
POLONIA: Gąsiński - Hricko, Hanek, Żytko, Telichowski - Radzewicz, Sawala, Kobylik, Jarecki (67 Vascak), Tymiński, Ujek (90 Podstawek).

Lech dość szczęśliwie wygrał u siebie z bytomską Polonią 1-0 i nadrabia straty z początku sezonu. Goście po przerwie zagrali nieźle i powinni doprowadzić do wyrównania.

O zdobyciu kompletu punktów przez "Kolejorza" zadecydowały początkowe minuty. Sławomir Peszko wrzucił futbolówkę w pole karne, a Szymon Gąsiński fatalnie interweniował i wypuścił piłkę z rąk. Z dopełnieniem formalności nie miał problemów Arjoms Rudnevs.

Lechici zadowoleni z prowadzenia grali spokojnie, długo wymieniali podania i byli bliscy podwyższenia rezultatu. Z czasem ambitni poloniści uzyskali przewagę i momentami zamykali gospodarzy na ich własnym polu karnym. Cóż z tego, skoro brakowało szczęścia, o czym świadczą dwa uderzenia w poprzeczkę. Tym razem minimalistyczna postawa poznańskiego zespołu nie została skarcona.