Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Ekstraklasa: Szczęśliwy remis GKS-u

Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1-1 (0-1)

0-1 Małkowski 26
1-1 Bartczak 77

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Dąbrowski (Zagłębie) - Baran, Drzymont (GKS).
ZAGŁĘBIE
: Isailović - Rymaniak, Horvath, Reina, Kocot - M. Bartczak, Dąbrowski (72. Djokić), Błąd (46. Hanzel) - Plizga, Traore, Pawłowski.
GKS: Sapela - Tanevski, Lacić, Drzymont, Popek - Wróbel (75. Da Silva), Baran, Gol, Cetnarski (70. Poźniak), Małkowski - Nowak (82. Żewłakow).

Zagłębie Lubin na własnym stadionie zremisowało z GKS-em Bełchatów 1:1 w 13. kolejce Ekstraklasy. Pierwsza połowa należała do gości, którzy sporą przewagę udokumentowali trafieniem Macieja Małkowskiego, ale w drugiej zdecydowanie przeważali "Miedziowi". Stworzyli sobie wiele sytuacji, ale tylko jedną, w 77. minucie wykorzystał Mateusz Bartczak.

Bohater meczu: Mateusz Bartczak (Zagłębie Lubin)
Pomocnik Zagłębia nie rozgrywał najlepszego meczu, ale płaskim strzałem z 77. minuty zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt.

Tak padły bramki:

Janusz Gol świetnie przejął piłkę w środku pola. Później Tomasz Wróbel dobrze odegrał ją do schodzącego na lewo Macieja Małkowskiego, a ten mimo asysty trzech rywali płaskim strzałem lewą nogą pokonał Bojana Isailovicia.

Szymon Pawłowski doskonale zachował się z lewej strony ogrywając dwóch rywali i zagrał płasko do ustawionego w polu karnym Mouhamadou Traore. Ten wycofał piłkę do Bartczaka, który mocnym strzałem po ziemi nie dał szans Łukaszowi Sapeli.