Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Kapitan dyrygował i strzelił

Widzew Łódź - Legia Warszawa 0-1 (0-1)

0-1 Vrdoljak 16
Sędziował Robert Małek (Zabrze). Żółte kartki: Astiz, Manu, Komorowski, Vrdoljak, Machnowskij - Grzelczak, Sernas, Ukah, Grischok.
WIDZEW: Mielcarz - Broź, Ukah, Szymanek (57. Durić), Dudu - Grischok (79. Grzelak), Panka, Pinheiro, Grzelczak - Sernas, Robak.
LEGIA: Machnowskij - Rzeźniczak, Astiz, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Rybus (31. Szałachowski) - Radović (90. Żyro) - Kucharczyk (85. Cabral).

W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała w Łodzi Widzewa 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Ivica Vrdoljak przy znaczącym udziale bramkarza Widzewa Macieja Mielcarza, źle interweniującego po rzucie rożnym Tomasza Kiełbowicza. Piłkarze do bramki trafiali jeszcze trzy razy, ale zdaniem sędziego nieprawidłowo...

Stałe fragmenty gry były mocną stroną Legii. Po jednym z pierwszym Vrdoljak zdobył dość przypadkowo bramkę, po tym jak po rzucie rożnym wykonywanym przez Kiełbowicza, niepewnie interweniował Mielcarz, piłka właściwie trafiła w Chorwata, a potem od poprzeczki i wpadła do bramki.

Trybuny poderwały się z radości, gdy parę minut później Sernas trafił do siatki Legii, sędzia Małek zobaczył jednak, że strzelec pomagał sobie ręką przyjmując piłkę i skwitował to żółtą kartą. Gola oczywiście nie uznał, podobnie jak trafienia Kucharczyka w 61 min, ponownie po rożnym od Kiełbowicza. Tym razem sędzia Małek widział faul główkującego legionisty na Mielcarzu. To była bardzo kontrwowersyjna decyzja.

Także trafienie z 72 min nie zostało uznane. Zdaniem arbitra Ukah faulował przy celnym strzale Kiełbowicza.
Mecz był na kilka minut przerwany, kibice Legii rzucali na murawę świece dymne i race.