Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0-3 (0-0)

0-1 Buval 70
0-2 Wołąkiewicz 88
0-3 Nowak 90+3

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Jędrzejczyk, Manu, Rzeźniczak - Bajić.
LEGIA: Antolović - Rzeźniczak (82 Żyro), Astiz, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Borysiuk, Jędrzejczyk, Cabral (46 Mezenga), Radović (68 Rybus) - Kucharczyk.
LECHIA: Kapsa - Kożans, Bąk, Wołąkiewicz, Deleu - Nowak, Surma, Buval (80 Buzała), Bajić - Lukjanovs (90 Kaczmarek), Traore (63 Wiśniewski).

Legia Warszawa przegrała na własnym boisku z Lechią Gdańsk 0-3. Bramki dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego zdobyli Bedi Buval, Hubert Wołąkiewicz i Paweł Nowak. Trener Maciej Skorża, zawieszony na dwa mecze, z trybun oglądał klęskę swoich podopiecznych.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji strzeleckich, a najlepszą zmarnował Manu, który przegrał pojedynek z Pawłem Kapsą. Niespełna kwadrans po zmianie stron Lechia zaczęła poczynać sobie coraz lepiej, czego dowodem była sytuacja Bediego Buvala oraz dobitka Pawła Nowaka. W obu sytuacjach górą był Marijan Antolović. Po upływie kilkunastu minut Chorwat nie był już w stanie nic zrobić, a pozostali podopieczni Macieja Skorży nie potrafili odpowiedzieć na bramki przyjezdnych. Najlepszą okazję w 84. minucie zmarnował Maciej Rybus, który z metra trafił prosto w bramkarza "Lechistów".

Tak padły bramki:
0:1 Buval 70
Ivans Lukjanovs pomknął prawą stroną i dośrodkował w pole karne, gdzie nogę dołożył Buval.

0:2 Wołąkiewicz 88
Obrońca Lechii dostał piłkę w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Antolovicia.

0:3 Nowak 90+3
Pomocnik Lechii ustalił wynik spotkania po akcji z kontrataku.