Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Jagiellonia wciąż liderem ekstraklasy

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2-0 (0-0)

1-0 Grosicki 78
2-0 Kupisz 83

Sędziował Marcin Szulc (Warszawa). Żółte kartki: Hermes - Costa, Kocot. Czerwona kartka: Costa (71., druga żółta)
JAGIELLONIA: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Lato - Makuszewski (46.Grosicki), Hermes, Kascelan, Grzyb (82.Trytko), Kupisz - Frankowski (82.Essomba).
KGHM ZAGŁĘBIE: Isailovic - Bartczak, Horvath, Reina (86.Rymaniak), Costa - Kocot, M.Bartczak, Wilczek (76.Ekwueme), Woźniak (82.Kędziora) - Hanzel, Plizga.

Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 Zagłębie Lubin w ostatnim spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Michała Probierza strzelili Kamil Grosicki i Rafał Kupisz.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Wyraźną przewagę przez większość czasu utrzymywali gospodarze, ale nie potrafili jej wykorzystać i strzelić gola. Najlepszą sytuację zmarnował w 43. minucie Tomasz Frankowski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

W druga połowa spotkania przyniosła zdecydowanie więcej emocji. W 74. minucie drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Costa, co błyskawicznie wykorzystali gospodarze. W 78. minucie Kamil Grosicki dostał podanie z głębi pola na prawe skrzydło, wszedł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Isailovicia. Pięć minut później Jagiellonia prowadziła już 2:0. Fantastyczny rajd przeprowadził debiutujący w zespole Michała Probierza Franc Leopold Essomba, który minął pięciu piłkarzy Zagłębia i podał do Rafała Kupisza, a ten mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Tak padły bramki:

1:0 Grosicki 78
Kamil Grosicki dostał podanie z głębi pola na prawe skrzydło, wszedł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Isailovicia.

2:0 Kupisz 83
Fantastyczny rajd Essomby, który minął pięciu piłkarzy Zagłębia i podał do Kupisza, a ten mocnym strzałem ustalił wynik meczu.