Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2-2 (0-2)

0-1 Mierzejewski 9, karny

0-2 Bruno 27

1-2 Rudnevs 50

2-2 Wilk 72

Sędziował Tomasz Mikulski (Lublin). Żółte kartki: Peszko, Wilk, Stilić - Brzyski, Mierzejewski, Jodłowiec, Pietrasiak, Mayoral.

LECH: Kotorowski - Wojtkowiak (46 Możdżeń), Bosacki, Djurdjević, S. Gancarczyk (46 Wilk) - Peszko, Injac, Kriwiec, Henriquez - Stilić - Rudņevs (70 Tshibamba).
POLONIA: Gliwa - Tosik, Jodłowiec, Pietrasiak - Bruno, Mayoral - Mierzejewski, Trałka, J. Gancarczyk (65 Smolarek) - Sobiech (78 Gołębiewski).

Lech Poznań zremisował z Polonią Warszawa 2-2 w zaległym meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Do przerwy mistrz Polski przegrywał 0-2, ale podjął fantastyczną walkę i wyrównał. To był bardzo bardzo ciekawy mecz z pięknymi bramkami.

Od początku było wiadomo, że będzie to mecz z podtekstami. Kiedy ze stanowiska szkoleniowca w Poznaniu został zwolniony Jacek Zieliński, jego miejsce zajął były trener Czarnych Koszul, Jose Maria Bakero, prasa zapowiadała więc ten pojedynek jako walkę o honor.

Pierwsza połowa ewidentnie należała do gości, mistrzowie Polski nie potrafili stworzyć składnej akcji i zasłużenie zeszli do szatni z bagażem dwóch goli. Jednak w drugiej części gry nastąpiła całkowita przemiana w grze Kolejorza, który zdołał doprowadzić do wyrównania. Na strzelenie zwycięskiej bramki zabrakło obu drużynom czasu.

Bohater spotkania: Jakub Wilk (Lech Poznań)
Jakub Wilk, który pojawił się na boisku w drugiej połowie wyraźnie ożywił grę Lecha. Pomocnik szukał okazji strzeleckich i dobrze współpracował z kolegami z drużyny. Strzelec drugiej bramki dla Kolejorza.

Tak padły bramki:

0:1 Mierzejewski 9, karny

Za dotknięcie piłki ręką przez wyskakującego do piłki S. Gancarczyka sędzia po chwili namysłu zdecydował się podyktować rzut karny dla Polonii. Mierzejewski mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Krzysztof Kotorowski nie miał szans na obronę tego strzału.

0:2 Bruno 27
Bardzo ładna akcja Polonii, zaczęta przez Mierzejewskiego, przez Sobiecha do Trałki piłka trafiła do wybiegającego na pozycję Bruna, a ten mocnym, technicznym strzałem wpakował piłkę do bramki.

1:2 Rudnevs 50
Stilić w pięknej, indywidualnej akcji ograł czterech piłkarzy Polonii i zgrał piłkę do Rudnevsa, a ten odwrócił się i natychmiast mocno uderzył. Gliwa mógł tylko wyjmować futbolówkę z siatki.

2:2 Wilk 72
Stilić zagrywa na lewo do Wilka, a ten mocnym strzałem wprost w okienko doprowadza do remisu.