Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Ekstraklasa: Ruch lepszy od Legii

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1-0 (1-0)

1-0 Grzyb 29

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Grodzicki (Ruch) - Choto, Rzeźniczak (Legia). Czerwona kartka - Rzeźniczak (dwie żółte).
RUCH: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Stawarczyk, Sadlok - Grzyb, Pulkowski (62. Lisowski), Malinowski, Straka, Zając (77. Jankowski) - Olszar (69. Janoszka).
LEGIA: Antolović - Rzeźniczak, Jędrzejczyk, Choto, Wawrzyniak - Manu, Vrdoljak, Iwański (88. Giza), Borysiuk (46. Cabral), Rybus (46. Kucharczyk) - Mezenga.

Ruch Chorzów pokonał Legię Warszawa 1-0 w rozegranym na stadionie przy ul. Cichej niedzielnym spotkaniu 5. kolejki Ekstraklasy. O zwycięstwie "Niebieskich" zdecydowało trafienie Wojciecha Grzyba z 29. minuty. To podopieczni Waldemara Fornalika prowadzili grę, kontrolowali przebieg meczu i w pełni zasłużyli na trzy punkty.

Dla Legii, bezradnej w starciu z Ruchem, to już trzecia porażka w tym sezonie. Zespół Macieja Skorży musiał kończyć to spotkanie w osłabieniu po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej, którą ujrzał w drugiej połowie Jakub Rzeźniczak.

Bohater meczu: Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów)
Lider chorzowskiego zespołu po raz kolejny poprowadził "Niebieskich" do zwycięstwa. Wykorzystał okazję, która zdecydowała o wyniku, ale brał także udział w wielu innych akcjach stwarzających zagrożenie pod bramką Legii.