Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Polonia Bytom - Zagłębie Lubin 2-0 (0-0)

2-0 Ujek 70

Sędziował Michał Mularczyk (Skierniewice).
POLONIA: Gąsiński - Hricko, Hanek, Żytko, Mysona, Barcik, Sawala, Kobylik, Radzewicz (46. Jarecki), Matawu (59. Wojsyk), Ujek (72. Bykowski).
ZAGŁĘBIE: Isailović - Grzegorz Bartczak, Horvath, Reina, Costa, Hanzel, Mateusz Bartczak, Kocot (82. Ekwueme), Plizga (68. Osmanagić), Woźniak,Traore (78. Kędziora).

Polonia Bytom pokonała 2-0 Zagłębie Lubin w pierwszym meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy strzelili Szymon Sawala i Mariusz Ujek.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo, starając się przede wszystkim nie stracić bramki. Jedyną groźną sytuację w 35. minucie stworzyli piłkarze Zagłębia Lubin. Dawid Plizga dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Mouhamadou Traore świetnie uciekł defensywie Polonii i oddał strzał głową z około 5 metrów. Przed stratą bramki gospodarzy uratowała jednak znakomita interwencja Szymona Gąsińskiego. Traore miał jeszcze okazję przy dobitce, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

Rozczarowania poziomem pierwszej części gry nie kryli kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Olimpijskiej 3 w Bytomiu, którzy żegnali schodzących do szatni piłkarzy gwizdami.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków "Miedziowych", ale to niespodziewanie gospodarze objęli prowadzenie. W 53. minucie David Kobylik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Szymon Sawala pewnym strzałem głową pokonał Bojana Isailovicia. Był to pierwszy celny strzał gospodarzy na bramkę Zagłębia. W 70. minucie Polonia oddała drugi strzał i... podwyższyła na 2-0. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Davida Kobylika najwyżej wyskoczył Mariusz Ujek i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Po stracie drugiej bramki piłkarze z Lubina nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i Polonia Bytom odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Bohater meczu: David Kobylik (Polonia)
Debiutujący w barwach bytomskiego zespołu pomocnik zanotował dwie asysty, po których padły bramki zapewniające Polonii pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010/2011 Ekstraklasy.

Tak padły bramki

David Kobylik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Szymon Sawala pewnym strzałem głową pokonał Bojana Isailovicia.

2-0 Ujek 70
Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Davida Kobylika najwyżej wyskoczył Mariusz Ujek i strzałem głową podwyższył na 2-0.