Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0-2 (0-1)

Sędziował Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Przybylski - Bruno.
GÓRNIK: Nowak - Bemben (67 Danch), Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Przybylski, Kwiek, Sikorski (61 Bębenek) - Świątek (73 Chałas), Zahorski.
POLONIA: Przyrowski - Mynar, Pietrasiak, Skrzyński, Brzyski - Mierzejewski (75 Smolarek), Bruno, Sarvas, Andreu (60 Rachwał), Trałka - Sobiech (46 Dyzio).

Prezes "Czarnych Koszul", Józef Wojciechowski zapowiadał, że to spotkanie będzie testem dla szkoleniowca Polonii, Jose Marii Bakero. Jak widać, hiszpański trener zdał ten test śpiewająco.

W 75. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek polonistów, Euzebiusz Smolarek, jednak pomocnik, który prawie całą karierę spędził za granicą nie popisał się niczym szczególnym.

Bohater meczu: Artur Sobiech

Młodziutki napastnik udowodnił, że włodarze "Czarnych Koszul" nie popełnili błędu sprowadzając go na Konwiktorską. Autor pierwszego gola dla swojego zespołu.

Tak padły bramki

Łukasz Trałka świetnie dograł futbolówkę do Artura Sobiecha, a ten głową z 3 metrów pokonał bezradnego bramkarza gości.

Po błędzie Adama Banasia piłkę przejął Bruno, zagrał ją do Adriana Mierzejewskiego, ten "położył" bramkarza gospodarzy i umieścił piłkę w siatce.

Smolarek: Z czasem będzie lepiej

Euzebiusz Smolarek zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Co prawda nie strzelił bramki Górnikowi Zabrze, ale jak sam przyznaje jego forma powinna iść w górę. - Niedawno dołączyłem do drużyny. Moje indywidualne treningi wyglądały tak, że bardzo dużo biegałem - tłumaczy.

- Z czasem będzie lepiej. Nie chcę słyszeć, że Polonia to tylko Ebi Smolarek. Chcę tworzyć kolektyw z innymi kolegami i walczyć o jak najwyższe miejsce - przyznaje 29-letni zawodnik.

- Zagrałem dwadzieścia minut. Wszedłem przy stanie 2-0, jestem szczęśliwy, że na inaugurację wygraliśmy z Górnikiem. Za tydzień nie będę gotowy na pełne 90 minut - dodaje na koniec.