Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Wisła wysoko wygrała mimo dwóch czerwonych kartek2010-01-23 17:43:00

W swoim drugim meczu kontrolnym na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi Wisła Kraków pokonała Tawrię Simferopol 3-0. Gole dla Białej Gwiazdy zdobyli Tomas Jirsak, Marcelo oraz Wojciech Łobodziński - informuje oficjalna strona klubu.

Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 33. minuty, chociaż wcześniej Wiślacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 24. minucie Andraż Kirm w niemal stuprocentowej sytuacji trafił w słupek. Jednak niespełna 10 minut później Tomas Jirsak, po świetnym strzale z rzutu wolnego, dał Wiśle prowadzenie. W 36. minucie było już 2-0. Marcelo strzałem głową z trzech metrów umieścił piłkę w bramce, wykorzystując podanie Jirsaka z rzutu wolnego. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła podwyższyła wynik na 3-0 po golu Wojciecha Łobodzińskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Tavrii.

Mimo że był to tylko sparing, sędzia pokazał piłkarzom Wisły dwie czerwone kartki: Andrażowi Kirmowi i Tomasowi Jirsakowi. Zezwolił jednak na zastąpienie ich Krzysztofem Mączyńskim i Mariuszem Jopem. Całe spotkanie w krakowskiej drużynie rozegrali testowani Stjepan Poljak oraz Bratislav Punosevac. Trzeci z przebywających na testach piłkarz, Issa Ba, zagrał 68. minut.

Wisła Kraków - Tawria Simferopol 3-0 (2-0)

1-0 Jirsak 33
2-0 Marcelo 36
3-0 Łobodziński 46
Żółte kartki: Marcelo, Chrapek, Poljak (Wisła) - Haliuza, Pruszenko (Tawria). Czerwone kartki: Kirm, Jirsak (Wisła).
Wisła:
Kurto (68 Jarosiński) - Burliga, Cleber, Marcelo, Alvarez (68 Czekaj) - Łobodziński, Jirsak (59 Jop), Issa Ba (68 Chrapek), Kirm (43 Mączyński) - Poljak, Punosevac.
Tawria Simferopol:
I połowa: Startsev - Antoniuk, Monakhov, Kowalczuk, Haliuza - Chabłow, Kornev, Zborowski - Dawidov - Idahor, Platon.
II połowa: Startsev - Hajduczek, Doneć, Lycenko - Korobka, Ljubenović, Marković, Pnicki - Gigiadze - Feszczuk, Pruszenko.