Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Młoda Wisła przegrała w Białymstoku2011-04-04 15:13:00

Wisła Kraków przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 1-3 w meczu 20. kolejki Młodej Ekstraklasy. Biała Gwiazda zajmuje 5. miejsce w tabeli, a rywale 6.

Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 3-1 (2-0)

1-0 Józefiak 19
2-0 Steć 39
2-1 Masiuda 46
3-1 Kądzior 82

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Murawski – Masiuda, Czekaj. Widzów 110.
JAGIELLONIA: Ptak – Soczyński, Porębski, Radecki (85 Grudziński), Józefiak – Kądzior, Malinowski (30 Tofil), Steć – Makuszewski (46 Jastrzębski), Seratlić, Essomba (76 Murawski).
WISŁA: Kurto – Skołorzyński, Kowalski, Czekaj, Cygal – Stanek (46 Kaganek), Masiuda, Nalepa (46 Czapa), Brud, Chrapek (72 Uryga) – Jeleń.

Od początku bardzo ofensywnie ustawiona Młoda Jagiellonia rzuciła się do ataków i bramkarz Wisły – Filip Kurto – miał pełne ręce roboty. Wisła miała również swoje szanse kontratakując żółto-czerwonych, ale albo napastnicy Białej Gwiazdy chybiali, albo na posterunku był Tomasz Ptak.

Pierwsza bramka padła w 19. minucie. Essomba wywalczył rzut rożny, piłka po dośrodkowaniu została wybita wprost pod nogi Kameruńczyka, który podał lepiej ustawionemu Makuszewskiemu. Ten dośrodkował w pole karne, a akcję strzałem głową zamkną Piotr Józefiak. Piłka przetoczyła się pod nogami interweniującego Filipa Kurto i wpadła do siatki. W 39. minucie było 2-0 po świetnej akcji Francka Essomby. Kameruńczyk przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska i pobiegł z nią na lewą flankę. Tam czekał już Ermin Seratlić, który po podaniu od Essomby przedryblował jednego z wiślaków i płasko podał w pole karne. Adresatem podania był Michał Steć, który uprzedził bramkarza i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie mocnym akcentem rozpoczęła Wisła, która już w 46. zdobyła bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu najwyżej do piłki wyskoczył Marek Masiuda i umieścił ją w siatce. Zawodnicy Białej Gwiazdy dostali skrzydeł i coraz śmielej atakowali bramkę Tomasza Ptaka. Jak się później okazało, to było wszystko, na co tego dnia stać było Wiślaków. Od około 70. minuty inicjatywę przejęli żółto-czerwoni. W 82. minucie podanie na 11. metr dostał Damian Kądzior, który strzałem w "długi" róg ustalił wynik na 3-1.

Młoda Wisła zmierzy się w kolejnym spotkaniu z Lechem Poznań, 7 kwietnia we Wronkach. Będzie to mecz awansem z 26. kolejki.