Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Hat-trick Argentyńczyka z Wisły2011-03-30 14:23:00

Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa 5-2 w zaległym meczu 15. kolejki Młodej Ekstraklasy. Trzy gole dla piłkarzy Białej Gwiazdy zdobył Andres Rios, dwa trafienia zaliczył Kamil Jeleń.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Polonia Warszawa 5-2 (2-1)

5-2 Jeleń 89

Sędziował Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Rios, Jeleń – Gliński, Adamović. Widzów 325.
WISŁA: Marzec – Skołorzyński, Kowalski, Czekaj, Branco (70 Kaganek) – Stanek (46 Jeleń), Masiuda (89 Uryga), Brud, Chrapek (90 Pułka), Cygal – Rios.
POLONIA: Skowron – Maleszyk, Zembrowski, Wełna, Pazio – Barszcz, Rusak, Adamović, Gliński – Olczak, Gołębiewski (59 Martuś).

W podstawowym składzie Białej Gwiazdy wystąpiło trzech piłkarzy pierwszego zespołu: Serge Branco, Mateusz Kowalski i Andres Rios. To właśnie 22-letni Argentyńczyk był bohaterem dnia, strzelając Polonii dwie bramki w pierwszej połowie, a trzecią w drugiej.

W 16. minucie po zagraniu Michała Chrapka z rzutu rożnego Rios wyskoczył najwyżej do piłki i  strzałem głową umieścił ją w siatce. W 29. minucie napastnik po raz kolejny pokonał Łukasza Skowrona. Po dośrodkowaniu Serge’a Branco z lewej strony futbolówkę w polu karnym dostał Michał Chrapek. Pomocnik miał przed sobą pustą bramkę, ale obrońcy Polonii zdążyli wrócić i zablokować strzał wiślaka. Futbolówka doszła do Mateusza Kowalskiego, który odegrał na lewo do Andresa Riosa, a ten celnym strzałem podwyższył na 2-0.

Mimo przewagi gospodarzy warszawianom udało się zdobyć bramkę kontaktową. W 38. minucie błąd obrony Wisły wykorzystał Mateusz Gliński, który strzałem z ok. 16 metrów pokonał Dawida Marca.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a w 51. minucie po raz kolejny przed szansą na powiększenie swojego strzeleckiego dorobku stanął Andres Rios, ale w doskonałej sytuacji strzelił wprost w bramkarza Polonii. Jednak 5 minut później argentyński napastnik dał popis swoich umiejętności, wprawiając w zachwyt obecnych na meczu kibiców. Piłkarz zdobył piękną bramkę z przewrotki po podaniu z rogu pola karnego od Kamila Jelenia.

Wisła dominowała, ale w 72. minucie Polonia znowu zdobyła kontaktowego gola. W polu karnym Białej Gwiazdy faulował rywala Dawid Marzec, a "jedenastkę” wykorzystał pewnie Mateusz Gliński. Dwie minuty później gospodarze znowu odskoczyli na dwie bramki. Daniel Brud zagrał bardzo dobrą piłkę z prawej strony do będącego na lewym skrzydle Kamila Jelenia, a ten wbiegł w pole karne i strzelając z lewej strony obok wychodzącego Skowrona umieścił futbolówkę w siatce. W 89. minucie Jeleń cieszył się z drugiego trafienia w tym spotkaniu, kiedy dostał piłkę od Riosa i z kilku metrów skierował ją do siatki.